301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Mart 2015 - Perşembe 00:25 Bu haber 1488 kez okundu
 
18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. Yılı Malkara'da Törenle Kutlandı
18 Mart Şehitleri anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Malkara Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin hazırladığı program Kültür Sarayı'nda gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. Yılı Malkara'da Törenle Kutlandı

18 Mart 2015 Çarşamba günü saat 10.00'da başlayan anma programı öncesinde salona gelen İlçe Kaymakamı Mahmut Halal, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Eyüp Gürler, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve davetliler Çanakkale konulu resim sergisini gezip incelemelerde bulundular.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Hüsniye hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Turan Ayhan’ın açılış konuşmasının ardından, Tankçı Üsteğmen Sezer Bender, slayt eşliğinde Çanakkale Deniz harekatını ve kara harekatını anlattı. Sonrasında öğrenciler tarafından Askere Uğurlama ve veda sahnesi canlandırıldı. Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale Şehitleri'ne adlı şiirinin seslendirilmesinin ardından, Malkara'daki halkın Çanakkale ile ilgili yorumlarının yer aldığı röportaj video görüntüleri yayınlandı. Kınalı Ali hikayesinin canlandırıldığı sahneyle devam eden törenin sonraki bölümünde Vatan Sağolsun oyunu canlandırıldı. Son olarak 18 Mart Oratoryosu ile devam eden törenin sonunda Malkara Anadolu Lisesi "100 Yıllık bir Destan : Çanakkale 1915" konulu şiir yarışmasında kazanan yarışmacılara ödülleri verildi. Dereceye giren öğrencilerin ödülleri İlçe Kaymakamı Mahmut Halal, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Eyüp Gürler ve Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul tarafından, mansiyon alan öğrencilerin ödülleri ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç tarafından verildi. Törenin sonunda yarışmada birinciliği kazanan Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi Öğrencisi Asena Beyza Biçer, "Son Kale, Çanakkale" isimli şiirini okudu.

Törene katılanlara Çanakkale Savaşları Menüsü ikram edildi

Törenin sonunda Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Çanakkale Savaşlarında o gün askerin yemek listesinde yer alan Üzüm hoşafı, buğday çorbası ve ekmek, katılımcılara ikram edildi. 

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı