301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Mayıs 2016 - Pazar 11:43 Bu haber 2460 kez okundu
 
52. KİRAZ FESTİVALİ 3 İLÇEDE YAPILACAK
Tekirdağ Uluslararası 52. Kiraz Festivali kapsamında Süleymanpaşa, Şarköy ve Muratlı İlçelerinde çeşitli etkinlikler yapılacak. İlçe ilçe festival programı haberimizde.
- Haberi
52. KİRAZ FESTİVALİ 3 İLÇEDE YAPILACAK

52. KİRAZ FESTİVALİ PROGRAMI

Süleymanpaşa 1.Gün
01 Haziran 2016

10:00 Kaymakamlık Makamı Ziyareti

10:30 Valilik Makamı Ziyareti
Heyet
Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı
Genel Sekreter Yardımcısı
Süleymanpaşa Belediye Başkanı
Büyükşehir Belediye Başkanı

11:00 Kiraz Festivali Açılışı & Kiraz Yarışması Ödül Töreni Yer: Naip Mahallesi
Sunucu :İpek TANRIYAR
Varna Bandosu, Bulgaristan gösteri grupları, Süleymanpaşa Halk Oyunları Dans Gösterisi


Protokol Konuşması
15:00 Sanatın Trakya Renkleri Hazırlayan : Trakya Ressamlar Derneği,
Yer: Süleymanpaşa Tarihi Bina

17:00 Kortej Yer: Endüstri Lisesi Önü
Korteje Katılacak Yabancı Gruplar
Varna Bandosu, Bulgaristan gösteri grupları, Afrika , Brezilya, Kolombiya Dans Grupları
Korteje Katılacak Sanatçılar
Asuman KRAUSE, Ayşe ARMAN, Deniz AKKAYA, Faik ÖZTÜRK, Gürkan UYGUN, İpek TANRIYAR, Kadir
ÇÖPDEMİR, Mesut YAR, Pascal NOUMA, Saba TÜMER, Safiye SOYMAN, Sefa DOĞANAY, Yeşim SALKIM

20:00 Geleneksel El Sanatları Sokağı Açılışı (Kültür ve Turizm Bakanlığı Sanatkarları Katılımıyla) 
25 farklı Sanat Dalı
Hattatlık, Deri İşleme, Minyatür Müzik Aletleri, Cam Üfleme, İpek Dokuma, Sedef Kakma vs. Yer: Sahil Dolgu Alanı


21:30 Ayşe Arman-Saba Tümer Programı Yer: Amfi Tiyatro


Süleymanpaşa 2. Gün
02 Haziran 2016
11:00 Tavla Turnuvası Yer: Namık Kemal Evi

13:00 Sokak Gösterileri ve Animasyon Etkinlikleri
Yer: Tekira Önü, Tuğlalı Park, Sahil Dolgu Alanı

13:00-20:00 Çocuk Atölyesi Etkinlikleri Pepee Oyun Evi Yer:Sahil Dolgu Alanı

14:00-16:30 Tekirdağlı Şair&Yazarlar İmza Günü ve Söyleşi Yer:Sahil Dolgu Alanı Kültür Çadırı

17:00 – 20:00 Buket UZUNER, cezmi ERSÖZ, Haydar ERGÜLEN, Moderatör: Gülşah ELİKBANK İmza Günü
Yer: Sahil Dolgu Alanı Kültür Çadırı

19:00 Briç Turnuvası Yer: Öğretmenevi

19:00 TRT İstanbul Radyosu Sanatçılarının Katılımıyla 1. Altın Kiraz Beste Yarışması Finali Sunucu: Nilay AKSOY
Yer: Yılmaz İÇÖZ Sahnesi

22:00 Asuman KRAUSE- Sefa DOĞANAY Programı Yer: Amfi Tiyatro


Süleymanpaşa 3. Gün
Macar Günü 03 Haziran 2016
Macar heyetinin ziyaret Programı

11:00 Valilik Ziyareti

11:30 Büyükşehir Belediye Başkanı Ziyareti

13:00-20:00 Çocuk Atölyesi Etkinlikleri Pepee Oyun Evi Yer:Sahil Dolgu Alanı

14:00 14. Macar Günü Etkinlikleri Çelenk Koyma Töreni& Fotoğraf Sergisi Yer: Barış ve Özgürlük Parkı

14:00-16:30 Tekirdağlı Şair&Yazarlar Söyleşi ve İmza Günü Yer: Sahil Dolgu Alanı Kültür Çadırı

15:00-16:00 Rakoczi Ferenc’in Naaşının Macaristan’a Gönderilmesinin 110.Yılı Özel Pulu Mikes KelemenTürkiye Mektupları Kitabı Tanıtımı
Yer: Rakoczi Müzesi

17:00-20:00 Barış İNCE, Barış TERKOĞLU, Tuna KİREMİTÇİ, İnci ARAL Moderatör: Gülşah ELİKBANK Söyleşi ve İmza Günü
Yer: Sahil Dolgu Alanı Kültür Çadırı

20:00 Macar Gecesi Yer: Yelken Klüp

21:30 Deniz AKKAYA, Kadir ÇÖPDEMİR , Pascal nOUMA, Programı
Yer: Amfi Tiyatro


Süleymanpaşa 4. Gün
04 Haziran 2016
10:00 Geleneksel Hüseyin PEHLİVAN Yağlı Güreşleri
Yer: Amfi Tiyatro Arkası

11:00 – 17:00 Yelken Yarışları
Yer:Yelken Restaurant Önü

13:00-20:00 Çocuk Atölyesi Etkinlikleri Pepee Oyun Evi
Yer:Sahil Dolgu Alanı

14:00 Elif KORKMAZEL’in Katılımı İle Lezzetlerimiz Yarışıyor
Yer: Sahil Yürüyüş Parkuru Portakal Cafe

14:00-16:30 Tekirdağlı Şair&Yazarlar İmza ve Söyleşi
Yer: Sahil Dolgu Alanı Kültür Çadırı

17:00-20:00 Necati DOĞRU, Özlem GÜRSES, Saygı ÖZTÜRK Moderatör: Gülşah ELİKBANK İmza Günü ve Söyleşi
Yer: Sahil Dolgu Alanı Kültür Çadırı

21:00 Gürkan UYGUN, Mesut YAR, Yeşim SALKIM Programı
Yer : Amfi Tiyatro


Süleymanpaşa 5. Gün
05 Haziran 2016

09:00 - 18:00 Trap Atış Turnuvası
Yer: Karadeniz Mahallesi Trap Atış Alanı


Şarköy 1. Gün
01 Haziran 2016

21:00 Marko Paşa Müzikali (Uygur Tiyatrosu)
Yer: Cumhuriyet Meydanı


Şarköy 2. Gün
02 Haziran 2016

10:00 Kaymakamlık Ziyareti
Heyet
Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı
Genel Sekreter Yardımcısı
Şarköy Belediye Başkanı
Büyükşehir Belediye Başkanı

11:00 Ayfer Aras Gögüş- Cicim Dokuma Sergisi
Yer: Şarköy Kent Müzesi

11:30 Kent Konseyleri Kadın Meclisleri Sergisi
Yer: İskele Girişi Park İçi

14:00 Kiraz Bahçesi Gezisi
Yer: Kirazlı ve Çınarlı Mah.

15:00 Altıparmak Kiraz Sempozyumu ve Ödül Töreni
Yer: Kirazlı Mahallesi

17:00 Korteje Katılacak Yabancı Gruplar
Toplanma Yeri: Belediye Önü
Varna Bandosu ,Kostümlüler Gösterisi,Brezilya,Kolombiya,Afrika Dans Grupları Protokol ve STK’lar

17:45 Açılış ve Kiraz Yarışması
Yer : Cumhuriyet Meydanı

18:30 Kolombiya,Brezilya,Afrika Dans Grupları
Yer: Cumhuriyet Meydanı

21:00 Ayşe ARMAN - Saba TÜMER Programı
Yer: Cumhuriyet Meydanı


Şarköy 3. Gün
03 Haziran 2016

11:00 Sokak Gösterileri ve Animasyonlar Etkinlikleri
Yer: Cumhuriyet Meydanı

12:00 Bulgaristan Varna Bandosu Gösterisi, Bulgaristan Varna Hür Ünv. Halk Dans Grubu
Yer : Cumhuriyet Meydanı

13:00-20:00 Çocuk Atölyesi Etkinlikleri
Yer: Cumhuriyet Meydanı Sarıcapaşa cad. Sedef Motel yanı

13:30 Tavla Turnuvası
Yer: Beş Kardeşler Cafe Restaurant

17:30 – 20:0 Küçük İSKENDER, Moderatör : Onur CAYMAZ Söyleşi ve İmza Günü
Yer: Belediye Düğün Salonu

21:00 Halk Arenası: Uğur DÜNDAR, Müjdat GEZEN, Bedri BAYKAM, Soner YALÇIN
Yer : Belediye Düğün Salonu


Şarköy 4. Gün
04 Haziran 2016

11:00 Yamaç Paraşütü Gösterisi
Yer:Ayvasıl Mevkii

11:00 – 17:00 Sörf Gösterisi
Yer: Şarköy Sahil

11:30 Plaj Voleybolu Turnuvası
Yer: Şarköy Kumsal

14:00 Özlem MEKİK katılımıyla Lezzetlerimiz Yarışıyor
Yer: Mürefte Dirik Çay Bahçesi

17:30-20:00 Turfan FEYİZOĞLU, Musa KAPLAN, Göksel Bekmezci, Orhan Bahtiyar Moderatör : Elif HOPYAR Söyleşi ve İmza Günü
Yer: Mürefte Kemal Karagöz Çok Amaçlı Salon

21:00 Faik ÖZTÜRK, Safiye SOYMAN, İpek TANRIYAR Sunumu ile Programı
Yer: Cumhuriyet Meydanı


Şarköy 5. Gün
05 Haziran 2016

12:00 ve 14:00 La Fonten Orman Mahkemesi Çocuk Oyunu
Yer: Kültür Merkezi


Muratlı 1. Gün
02 Haziran 2016

21:00 Marko Paşa Müzikali
Yer: Belediye Düğün Salonu

Muratlı 2. Gün
03 Haziran 2016

11:00 Kaymakamlık Ziyareti
Heyet
Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı
Genel Sekreter Yardımcısı
Süleymanpaşa Belediye Başkanı
Muratlı Belediye Başkanı
Büyükşehir Belediye Başkanı

12:00 Sokak Gösterileri ve Animasyonlar Etkinlikleri
Yer: Vergi Dairesi Önü

13:00-20:00 Çocuk Atölyesi Etkinlikleri
Yer: Bülent Ecevit Parkı

17:00 Korteje Katılacak Yabancı Gruplar
Toplanma Yeri : Demirköprü Belediye Önü
Varna Bandosu, Kostümlü ve Animasyon Grupları, Brazilya ve Kolombiya Dans grupları Protokol ve
STK’ler

19:00 Brezilya ve Kolombiya Dans Grupları Gösterileri
Yer : Belediye Önü

21:00 Asuman KRAUSE - Sefa DOĞANAY Programı
Yer: Erol OKYAY Cad. Belediye Binası Arkası


Muratlı 3.Gün
04 Haziran 2016

11:00 Tavla Turnuvası
Yer: Muratlı Park Oyun Grubu

12:00 ve 14:00 La Orman Mahkemesi Çocuk Oyunu
Yer : Belediye Düğün Salonu

13:00 Sokak Gösterileri ve Animasyonlar Etkinlikleri (Ateşbarı,Jonklör,Tahtabacak,Palyaço)
Yer: Muratlı Park Girişi  

13:00-20:00 Çocuk Atölyesi Etkinlikleri
Yer: Bülent Ecevit Parkı

14:00 Ayvaz Akbacak’ın Katılımıyla Lezzetler Yarışması
Yer: Muratlı Park Çamlık

17:30-20:00 Ayhan BOZKURT, Orhan ALKAYA, Moderatör: Onur CAYMAZ Söyleşi ve İmza Günü
Yer: Muratlı Park Çamlık

21:00 Ayşe ARMAN - Saba TÜMER Programı
Yer: Erol OKYAY Cad. Belediye Binası Arkası

 

Kaynak: kirazfestivali.tekirdag.bel.tr

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı