301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Mart 2015 - Cumartesi 22:30 Bu haber 2320 kez okundu
 
57. Alay Malkara'da
57. Alay Yürüyüş Komitesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği 13 Mart'ta Tekirdağ'dan yola çıkan 57. Alay 14 Mart Cumartesi günü saat 17.00'de Malkara'ya ulaştı.
GÜNDEM Haberi
57. Alay Malkara'da

13 mart 2015 tarihinde Tekirdağ'dan yola çıkan 57. Alay Yürüyüş Komitesi geceyi İnecik Mahallesi'nde geçirdikten sonra, bu sabah saat 09.00'da Malkara'ya doğru harekete geçti. 8 saat sonra saat 17.00'de Malkara'ya ulaşan 57. Alay, Malkara girişinde Ünal Peynircilik'in fabrika satış mağazası önünde Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Kızılay Derneği Malkara Şube Başkanı Ömer Meral ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

57. Alay Yürüyüş Komitesi'ne Ünal Peynircilik'te çay ikram edilirken, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul da komiteye çiçek takdim etti. 57. Alay’ın Çanakkale Zaferi’ndeki öneminden bahseden 57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz, 235 Km.lik büyük yürüyüşün 56 Km.lik kısmını geride bıraktıklarını ve Malkara'ya ulaştıklarını söyledi. Desteklerinden dolayı Malkara Belediyesi'ne ve Malkara Kızılay Derneği'ne teşekkür eden Yılmaz, "Bu geceyi Malkara'da geçireceğiz. Bize kapılarını açan Malkara'ya sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Malkara'ya gelen 57. Alay Yürüyüş Komitesi'nde bir Anzac da var

57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz, Yürüyüşe katılanlar arasında 1 Avustralyalı'nın olduğunu söyledi. 5 Avustralyalının da Keşan'da kendilerine katılacağını belirten Yılmaz, 5 gün sonunda Çanakkale'ye ulaşmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

 

Malkara Ülkü Ocakları Karşılamaya gelince kısa süreli tartışma yaşandı

Çanakkale Ruhu yazılı pankartla 57.Alayı karşılamaya gelen Malkara Ülkü Ocaklarını 57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz, bu yürüyüşü hiç bir siyasi oluşumun propaganda malzemesi yapamayacağı konusunda uyardı. Bu uyarıya  rağmen Malkara Ülkü Ocakları ısrar edince kısa süreli bir tartışma yaşandı.

 

57. Alay Hükümet Meydanı'nda Malkaralılarla buluştu

Ünal Peynircilik'ten ayrılan 57. Alay Atatürk Bulvarı üzerinden Hükümet Meydanına doğru yürüdü. Hükümet Meydanı önünde Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve vatandaşlar tarafından karşılanan 57. Alay, Hükümet Meydanı önünde yapılan konuşmaların ardından akşam yemeği ve istirahat için Malkara Kızılay Yurdu'na geçti. 

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı