301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Mayıs 2016 - Çarşamba 18:14 Bu haber 3302 kez okundu
 
Ak Parti CHP’yi kınadı
AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, CHP Grup Toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ağır hakaret içeren sloganlı tezahürat yapılmasına tepki göstererek, “Küfrü içine sindiremeyen makul CHP’lileri AK Parti’ye davet ediyorum” dedi.
SİYASET Haberi
Ak Parti CHP’yi kınadı

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, yaptığı açıklamada, “CHP’nin milleti aşağılayan, rakiplerine hakaret eden, kadınlara küfreden siyaset tarzına alışmak ve tahammül etmek zorunda değiliz. Başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP’li yöneticiler hakaret ve küfür içeren konuşmalar yapıyorlar. Küfürlü konuşmalarını son dönemde iyice arttıran CHP’li yöneticilerin bundan sonra ne yapacağını kestirmek zorlaştı. Sürekli küfür, hakaret ve aşağılama içeren sözcükler kullanmak siyasi çaresizliğin ve iflasın işaretidir. CHP’nin projesi yok, vaadi yok, stratejisi yok, sözü yok, sadece küfrü var. CHP artık umutsuz bir vakadır. 24 Mayıs 2016 günkü CHP Grup Toplantısında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ağır küfür içeren sloganlı tezahürat yapanları, o küfürlü sloganlar karşısında suskun kalan ve müdahalede bulunmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yöneticilerini şiddetle kınıyoruz. Cumhurbaşkanına yapılan bu ağır ve yüz kızartıcı küfürle ilgili, hiçbir şikayete gerek kalmaksızın, yargının harekete geçmesini istiyoruz. Buradan açık çağrıda bulunuyorum. CHP’li yöneticilerin bu küfürlü, yüz kızartıcı, hakaretvari konuşmalarından sıkılan, bu yüz kızartıcı durumu içine sindiremeyen, temiz siyasetten yana olan CHP’lileri partilerinden istifa etmeye davet ediyorum. Kendilerine yakın buldukları başka partilerde siyasete devam etsinler. AK Parti’nin kapısı onlara açıktır. Tekirdağ İl Başkanlığı olarak makul ve temiz siyasetten yana olan CHP’lileri aramıza bekliyoruz” ifadelerini kullandı.


AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay’ın sert tepki vermesine neden olan olay 24 Mayıs 2016 Salı günü gerçekleştirilen CHP grup toplantısında gerçekleşti. Kemal Kılıçdaroğlu konuşma yaparken çoğu gençlerden oluşan CHP’li vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan aleyhine yapılan tezahüratlara, Kılıçdaroğlu ve parti yöneticileri müdahale etmedi.

Haber - (Tekirdağ - İHA)

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı