Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Haziran 2016 - Perşembe 18:20 Bu haber 2895 kez okundu
 
AK PARTİ’DEN KİRAZ FESTİVALİ TEPKİSİ
AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Kiraz Festivali’nin, Rio Karnavalını aratmayacak şekilde çıplaklık şovuna dönüştüğünü ve aşırı harcama yapıldığını iddia ederek tepkisini dile getirdi.
GÜNDEM Haberi
 AK PARTİ’DEN KİRAZ FESTİVALİ TEPKİSİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 52’nci defa düzenlenen Kiraz Festivaline yayımladığı bir açıklamayla tepki gösteren AK Parti İl Başkanı Ahmet Akçay, “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, festival konuşmasında ‘Bu sene ülkemizin genel durumu itibariyle festivalin şenlik ve konser kısımlarını iptal ettik’ demişti. İptal edilmiş hali bu ise iptal edilmemiş hali nasıl olacaktı? CHP’nin belediyecilik ve laiklik anlayışı işte budur. Onlar için laiklik, çıplaklık demek, Türkçe ezan demek, başörtüsüne baskı demek, israf demek, bütçeyi işe değil şova harcamak demek. CHP için yatırım demek, sadece şov ve gösteriş demek. Çamurdan yürüyemediğimiz yollara iki kuruş harcamıyorlar kiraz üreticisinin duygularını istismar ederek milyonlarca lirayı çıplaklık gösterilerine harcıyorlar. Yatırım yok, şov çok. Kiraz Festivali için belediyenin ve sponsorların kasasından kaç para çıktı” dedi.

“RAMAZAN ARİFESİNDE HİÇ YAKIŞMADI”
Kiraz Festivali’nin çıplaklık şovuna dönüştüğünü, bu durumun Ramazan’a girerken hiç yakışık almadığını ifade eden Başkan Akçay, “Ulusal gazeteler ‘Tekirdağ’da bu yıl 52’ncisi düzenlenen Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali Rio Karnavalını aratmadı’ diye başlık atmışlar. CHP’li yöneticiler bu başlıkla övünsünler. Tekirdağ halkı geleneklerine sahip çıkar. Ramazan ayına girerken sergilenen bu görüntüler hoş olmadı. Belediye Başkanı Kadir Albayrak konuşmasında ‘Tekirdağlılar eğlenmeyi çok iyi bilir. Türkülerimiz hep oyun havasıyla, mutlulukla dolu’ demiş. Çıplaklık şovu ile türkülerimizin alakası ne Sayın Kadir Albayrak? Bu sözler cahillikten mi kaynaklanıyor? Yoksa kendinizi cingöz, alemi uykuda mı sanıyorsunuz? Bu sözler ve yapılanlar Sayın Kadir Albayrak’a hiç yakışmadı” diye konuştu.

“KİRAZ TEKİRDAĞ İÇİN ÖNEMLİ”
Şov ve çıplaklık gösterilerinin kiraz üreticisine faydası olmayacağının altını çizen AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Akçay, “Kiraz, Tekirdağ’ımız için önemli bir gelir ve tanıtım kaynağıdır. Bu konuda neler yapılabilir diye düşünerek işe yarar projeler, organizasyonlar ve kampanyalar yapılmalı. Biz AK Parti İl Başkanlığı olarak üreticimizin yanındayız. Kiraz üzerinden ilimizin marka ve tanıtım değerini arttırmak için işbirliğine hazırız. Bu iş çıplak şovlarla değil, akıllı işlerle olur” ifadelerini kullandı.

 

HABER : TEKİRDAĞ (İHA) 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı