301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Mart 2015 - Pazartesi 19:18 Bu haber 1408 kez okundu
 
Alpullu Şeker Fabrikası bu yıl yeniden üretime başlıyor
1926 yılında Atatürk tarafından kurulan ve son 2 Yıldır üretim yapmayan Alpullu Şeker Fabrikası, bu yıl yeniden üretime başlıyor. Fabrika kurduğu silolarla çiftçinin pancarını hiç bekletmeden alırken, üretim kapasitesini de günlük 4 bin tona çıkararak eskisinden daha iddialı olduğunu gösteriyor.
GÜNDEM Haberi
Alpullu Şeker Fabrikası bu yıl yeniden üretime başlıyor

Alpullu Şeker Fabrikası yöneticileri, 23 Mart 2015 Pazartesi günü, Malkara Ziraat Odası'nda çiftçilerle bir araya geldi. Toplantıya Alpullu Şeker Fabrikası Müdürü Fikri Cömert, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cengizhan Erbaş, Malkara Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Önder Çiftçi Derneği Başkanı Ayhan Uzun ve üyeleri, Alpullu Şeker Fabrikası yöneticileri, Pancar Kooperatifi yöneticileri ve çiftçiler katıldı.

 

Şeker pancarı buğday ve ayçiçeğine göre 5 kat fazla kazandırıyor

Toplantıda çiftçilere bir sunum yapan Alpullu Şeker Fabrikası Müdürü Fikri Cömert, çiftçilere neden şeker pancarı ekmeleri gerektiğini sayısal veriler ışığında aktardı. Rakamların bütün her şeyi anlattığını ifade eden Cömert, şeker pancarı eken çiftçinin buğday ve ayçiçeğine göre 5-6 kat daha fazla kazanacağını söyledi. Alpullu Şeker Fabrikası'nın da eksiklerini tamamlayarak daha modern bir yapıya kavuştuğunu sözlerine ekleyen Fabrika Müdürü Fikri Cömert, fabrika içerisine kurdukları silolar sayesinde çiftçinin ürününü bekletmeden alacaklarını ve küspesini de aynı anda vereceklerini söyledi. Günlük üretim kapasitesini 4 bin tona çıkardıklarına vurgu yapan Cömert, Malkara çiftçisine şeker pancarı ekmeleri tavsiyesinde bulundu.

 

Şeker pancarı Eken üretici kazanacak

Malkara çiftçisine çağrıda bulunan Alpullu Şeker Fabrikası Müdürü Fikri Cömert, Alpullu Şeker Fabrikası'nın üretime devam etmesinin çok önemli olduğuna vurgu yaparak, çiftçilerden şeker pancarı ekmelerini istedi. Buna pişman olmayacaklarının sözünü veren Cömert, şeker pancarı üreticisine her türlü desteği vereceklerini, gübre, zirai ilaç ve nakliye desteği dışında Bakanlığın da desteğiyle şeker pancarı ekiminin teşvik edildiğini sözlerine ekledi. 

Haber : Emin Borazan & Onur Akıncı (malkaram.com)

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı