301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Mart 2015 - Perşembe 00:18 Bu haber 979 kez okundu
 
Anadolu Lisesi'nden Çanakkale Özel programında mehteran sürprizi
Malkara Anadolu Lisesi "100 Yıllık bir destan : Çanakkale 1915" konulu ulusal şiir yarışmasında kazanan yarışmacılar için, okul bahçesinde özel bir tören yapıldı. Törende sahne alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter takımı, törene renk kattı.
EĞİTİM Haberi
Anadolu Lisesi'nden Çanakkale Özel programında mehteran sürprizi

Malkara Anadolu Lisesi tarafından 18 Mart Şehitlerimizi Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde Türkiye genelinde 70 ilden 357 eserin katıldığı "100 Yıllık bir destan: Çanakkale 1915" konulu şiir yarışmasında dereceye giren yarışmacılar için tören yapıldı.

18 Mart 2015 Çarşamba günü saat 14.00'te Malkara Anadolu Lisesi bahçesinde yapılan törene Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Belediye Başkan Yardımcıları Bahaettin Cömert, Celal Yılmaz, Ahmet Nazif Balcı, Büyükşehir Belediyesi Encümen üyesi ve Malkara Yağlı Tohumlar Başkanı Cem Özkan, Belediye Meclis Üyesi Ali İhsan Uslu, MHP İlçe Başkanı Şencan Pakalpakçıl, Malkara'daki çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri İlçe Müftüsü Ali Gülbağcı, çeşitli STK temsilcilerinin yanı sıra  yarışmada dereceye giren öğrenciler ve aileleri ile çok sayıda vatandaş ve okul öğrencileri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Malkara Anadolu Lisesi Müdürü Mümin Lütfüoğlu, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yılı vesilesiyle, 100 Yıllık bir Destan : Çanakkale 1915 konulu şiir yarışmasını düzenlediklerini belirtti. Bu projenin amacının Çanakkale'nin ölümsüz kahramanlarının destanını 100. yılında Malkara'dan tüm Türkiye'ye yayarak bir kez daha yazmak olduğunu söyleyen Lütfüoğlu konuşmasının devamında; "Bugün aramıza Çorum'dan, Erzurum'dan, Konya'dan, Ankara'dan, Şırnak'tan gelen kardeşlerimiz, 100 yıllık destanı yeniden yazmışlardır." dedi.

6 Kişilik jüri tarafından 357 eser tek tek değerlendirildi

Yarışmaya başvuran 357 adet eser birbirinden bağımsız  6 kişilik jüri heyeti tarafından değerlendirildi. Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi'nden Prof. Dr. Aziz Kılınç, Namık Kemal Üniversitesi'nden Yrd.Doç.Dr. Tevfik Sütçü, Trakya Üniversitesi'nden Yrd.Doç.Dr. Muammer Erdem ve Malkara Anadolu Lisesi'nde görevli 3 edebiyat öğretmeni eserleri tek tek değerlendirip puan verdi.

 

Yarışmanın birincisi Çorum'dan

Jüri üyelerinin değerlendirilmeleri sonucunda dereceye giren eserler şu şekilde oluştu :

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı