301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Mayıs 2016 - Pazartesi 17:54 Bu haber 1268 kez okundu
 
Balya ve biçim fiyatları belirlendi
Tekirdağ Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Mayıs ayı toplantısında, 2016 yılı biçim ve balya bağlama ücretleri görüşülerek oy birliği ile karara bağlandı.
GÜNDEM Haberi
Balya ve biçim fiyatları belirlendi

Hayrabolu Ziraat Odası’nın ev sahipliğinde yapılan toplantıya, Tekirdağ Ziraat Odası Başkanı ve İl Koordinasyon Kurulu Başkanı İmdat Saygı başkanlık etti. Toplantıya diğer ilçe Ziraat Odası Başkanları ve TMO temsilcileri de katıldı.

Görüşmelerde 2016 yılı biçim ücretleri ve balya bağlama ücretleri tespit edildi. Buna göre; Buğday biçim ücreti 18 TL, Ayçiçeği biçim ücreti 17 TL, Kanola biçim ücreti 20 TL, Mısır biçim ücreti 30 TL, Çeltik biçim ücreti 55 TL, Balya bağlama ücreti (25 kg balya için) 1.80 TL olarak açıklandı.

Tekirdağ TMO Şube Müdürü Yaşar Fidancı, toplantının sonunda yaptığı konuşmada, 2016 yılında Toprak Mahsulleri Ofisi’nin açılacağını ve alım yapacağını duyurdu.

Öte yandan toplantıya katılan Malkara Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz ise, önceki sezona göre fiyatlarda değişiklik yapılmadığını belirterek, tüm çiftçilere bereketli bir yıl diledi.

Haber – (Hüseyin Tayyar)

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı