301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 08:51 Bu haber 1495 kez okundu
 
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:
RESMİ İLAN Haberi
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'in doğumunun yıl dönümü olan Mevlid Kandili'ne ermiş olmanın mutluluğunu değerli halkımızla paylaşıyorum.

Yüksek ahlakı, erdemleri ve bilgeliyle tüm insanlığa örnek olan Peygamberimizi andığımız Mevlid Kandili, manevi bir iklim içerisinde Allah'a sığındığımız, sevgi dolu yüreklerimizle ibadet ettiğimiz mübarek bir gecedir.

İnsanlığa hakkı, hakikati, adaleti, merhameti anlatan; hukuku, hikmeti ve güzel ahlakı gösteren Sevgili Peygamberimizin, evrensel mesajları yüzyıllardır ufkumuzu aydınlatmakta ve gönül dünyamızı zenginleştirmektedir. Sevgili Peygamberimizin evrensel mesajlarının yer aldığı Veda Hutbesi, çağları aşan bir insan hakları beyannamesi niteliğindedir. Biz inananlara düşen görev, Sevgili Peygamberimizi örnek alarak sevgi, hoşgörü, kardeşlik ve barış temelinde adil bir dünya kurmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilinin ülkemize ve tüm İslam âlemine barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, tüm İslam âleminin Mevlid Kandilini kutluyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı