301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Haziran 2018 - Cuma 12:51 Bu haber 3063 kez okundu
 
Başkan Sarıkurt Sanat Merkezi´nde İncelemelerde Bulundu
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Kültür ve Sanat Derneği tarafından onarımı yapılan tarihi binada hizmete girecek olan Ayşin Bedri Selvi Kültür ve Sanat Merkezi'nde incelemelerde bulundu.
SANAT Haberi
	Başkan Sarıkurt Sanat Merkezi´nde İncelemelerde Bulundu

1937 yılında inşa edilen ve ender özellikler taşıyan tuğla bina da yapılan onarım çalışmaları hakkında bilgi almak üzere Çorlu Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Bedri Selvi'yi Ayşin Bedri Selvi Kültür ve Sanat Merkezi'nde ziyaret eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, binada incelemelerde bulundu.

Çorlu Kültür ve Sanat Derneği tarafından Çorlu'ya kazandırılacak olan sanat merkezi hakkında Başkan Sarıkurt'a bilgiler aktaran Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Bedri Selvi Ayşin Bedri Selvi Kültür ve Sanat Merkezi'nde çalışmalarında son aşamaya geldiklerini belirterek, "1937 yılında tuğla ile inşa edilmiş binamızda yürüttüğümüz çalışmalar neredeyse tamamlandı. Sanat merkezimizi Çorlu Kültür ve Sanat Derneğimizin 14. kuruluş yıl dönümü olan 8 Eylül 2018 tarihinde açmayı planlıyoruz. Ayrıca yine aynı tarihte Sanat Sokağı projemizin de açılışını gerçekleştireceğiz. Aynı gün Ayşin Bedri Selvi Kültür ve Sanat Merkezi'nde profesyonel bir sergi düzenlemeyi planlıyoruz. Çalışmalarımız tamamlandığında Çorlu'muza güzel bir sanat merkezi kazandırmış olacağız ve bundan da mutluluk duyuyoruz." dedi.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ise yaptığı açıklamada, Çorlu'nun çehresini değiştirecek sanatsal çalışmaların yapılıyor olmasından çok memnun olduğunu ifade ederek, "Çorlu'muz her şeyin en güzeline layık. Ayşin Bedri Selvi Kültür ve Sanat Merkezi'nin Çorlu'muza kazandırılacak olması beni gerçekten çok mutlu ediyor. Bu projeyi hayata geçiren Çorlu Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Sayın Bedri Selvi ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çorlu Kültür ve Sanat Derneği ve hizmete girecek olan Ayşin Bedri Selvi Kültür ve Sanat Merkezi Çorlu'muz için birer değerdir. Bu değerlere bizde katkı sunacağız ve bahçe düzenlemesini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Çorlu'muz için yapılan her türlü yatırımın da destekçisi olmaya gayret ediyoruz.

Öte yandan Çorlu Belediyesi olarak Müzeler ve Kültür Yatırımları Master Planımız ile en önemli kültürel miraslarımızdan biri olan Çorlu Kalesi’ni turizme kazandırmayı hedefliyoruz. Ayrıca Fatih Camii, Tarihi Belediye Binası ve park alanlarını da birleştirerek oluşturacağımız yeni bir kent meydanı ile şehrimize değer katmayı hedefliyoruz. Bu projemiz ile tarihsel öneme sahip Fatih Camii ve Tarihi Belediye binamız daha fazla ön plana çıkacak ve inanıyorum ki halkımız da bu projelerden dolayı çok mutlu olacak." sözlerine yer verdi.

Başkan Sarıkurt daha sonra yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler alarak bilgi alışverişinde bulundu.

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
	Başkan Sarıkurt Sanat Merkezi´nde İncelemelerde Bulundu
	Başkan Sarıkurt Sanat Merkezi´nde İncelemelerde Bulundu
	Başkan Sarıkurt Sanat Merkezi´nde İncelemelerde Bulundu
Yorumlar
Haber Yazılımı