301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
31 Mayıs 2016 - Salı 22:54 Bu haber 1127 kez okundu
 
Başkanlar STK Başkanları ile buluştu
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 31 Mayıs 2016 Salı günü saat 09.00'da Kardelen Düğün Salonunda gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ile buluştu. Malkara’nın sorunları masaya yatırıldı.
GÜNDEM Haberi
Başkanlar STK Başkanları ile buluştu

Kahvaltı programına; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Genel Sekreter Yardımcıları Prof. Dr. Tamer Dodurka, Zeki Gürcün, Fatih Ünsal, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Tek Park Genel Müdürü Şahabettin Küçükyazıcı, Malkara Belediye Başkan Yardımcıları Bahaettin Cömert ve Celal Yılmaz, Belediye Meclis Üyesi Cem Özkan, TESKİ Malkara Şube Müdürü Kenan Taşkın, STK Başkanları ve basın mensupları katıldı.

 

Toplantıda konuşma yapan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Bugün Kadir Başkanımızdan rica ettik, Çınaraltı Mahallemizde Kapalı Devre Sulama Sisteminin açılışı vardı. Oda bizi kırmadı. Sabah erkenden Malkara'ya geldi. 5 mahalle ziyareti gerçekleştirdik. Ardından Sivil Toplum Kuruluşlarıyla bir toplantı düzenleyelim dedik ve saatini biraz uzun tuttuk 11.30'a kadar burada olmayı planladık. Bizler Malkara Belediyesi olarak düzenli aralıklarla Sivil Toplum Kuruluşuyla toplantı yapıyoruz. Bu yaptığımız toplantılarda bazı sorunların Büyükşehir tarafından, bazı sorunların bizim tarafımızdan çözülmesi gerektiğinin fikrine eriştik. O yüzden iki Genel Sekreter Yardımcımız burada. Büyükşehir Belediye Başkanımız burada, bizler buradayız. Bu toplantı siyasi içerikli bir toplantı değil. Sizler hepiniz bir meslek örgütünün veya bir kitleyi temsil eden insanlarsınız. Birileri aynı bizler gibi kamu adına, değişik kitleler adına görev yapıyorsunuz. Bizlerin göremediği, sizin görebildiğiniz veya bizlere daha iyi hizmet etmek için yol gösterici olmanız dileğiyle yaptığımız bir toplantı. O yüzden ben tekrar sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yurdakul konuşmasının devamında; “İkinci yılımızı bitirdik. Otogar ve okul inşaatımız ciddi bir hızla devam ediyor. Şehitlik Caddesi'ni geçen sene bitirmiştik. Bu sene Hürriyet Caddesi, 14 Kasım ve İsmet İnönü Caddeleri'nin projeleri hazırlandı. Kapalı Pazar Yeri Projesi hazır, Kombine Et Tesisimizin temelini yıl sonuna kadar atmayı düşünüyoruz. Bu sene özellikle mahallelerdeki ulaşımda ciddi sıkıntılar vardı. Büyükşehirin Malkara için 140 km yakın bir yol ağı var. Sağlamtaş Mahallemizde içme suyu inşaatı bitti. Kozyörük Mahallesinde kanalizasyon inşaatı devam ediyor. Muhtelif diğer mahallelerimizde de içme suyu inşaatlarımız var. Kültürlü'de olsun, Sarıyer'de olsun sonuç vermek üzere. Tabi bunun yanında aksayan işlerde var. Bunları hep beraber sizlerle konuşmak istedik. Birol Başkan zamanında başlayan Malkara'nın su işi henüz bitmedi. TESKİ tekrar İller Bankası tarafından Teskinin borçlanmasıyla ilgili ihalesi yapıldı. Yakın zamanda o da başlayacak. Onunla birlikte yağmur suyunun bir kısmını yaptık. Hem modern bir kent görünümüne ulaşıp, hem de kültürümüzü besleyerek tarım ve hayvancılığa ciddi destek vererek devam ediyoruz. Şuan Birlik Yem Fabrikası da belediye adına çalışıyor. Küçükbaş Hayvancılığı Geliştirme Projemiz ve Arıcılık Projemizden de sonuç almaya başladık. Çınaraltın'da ki Sulama Projesi gibi, Küçükhıdır ve Yaylagöne'ye yaptığımız destekler var. Büyükşehirin yine sırada bekleyen daha bir çok sulama projesi var. Bizim bu toplantıdaki gayemiz sizlerle birlikte olalım, sizlerin ağzından bağlı bulunduğunuz meslek odaları veya temsil ettiğiniz kitlelerin Malkara'da veya Tekirdağ'da yaşadığı sorunlar nelerdir bunları öğrenmek. Bunların hangisini önceliğe almalıyız, hangisini çözebiliriz o amaçla sizlerle birlikteyiz. Bu yüzden gönül rahatlığıyla aklınıza takılan her şeyi burada konuşabiliriz. Dediğim gibi siyasi içerikli bir toplantı değil. Nasıl daha iyi hizmet edebiliriz, yaşadığımız kente nasıl daha faydalı oluruz. Ben hepinize katıldığınız için teşekkür ederim" dedi.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'un ardından konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise; “ Bugün Çınaraltı Mahallesi'nde biten bir projenin açılışı var. Diğer 11 ilçeyi saymama gerek yok çünkü Malkara'nın bizim için özel bir yeri var. Ben Tekirdağ'ı batı ve doğu grubu diye ayırıyorum. Bir tarafta km2 1080 kişi düşüyor, Malkara'ya geldiğimiz zaman 37 kişi düşüyor. Bir taraf sanayi kenti bir taraf tarım ve hayvancılık kenti. Her şehrin 1, 2 vizyonu vardır fakat Tekirdağ'ın Büyükşehir olması ile beraber sanayi vizyonu var, tarım-hayvancılık vizyonu var, turizm vizyonu var ve lojistik vizyonu var. 9 limanı, 13 OSB'si, 1 tane Avrupa Serbest Bölgesi var. Bütün bunların hepsine hitap edecek bir Tekirdağ yaratma içerisindeyiz. Malkara'nın bir avantajı var. Çok çalışkan bir belediye başkanınız var. Son derece sisteme hakim, kendini yetiştirmiş. Ben Ulaş Bey'i tebrik diyorum, sizleri de tebrik ediyorum böyle bir başkan seçtiğiniz için çünkü gecesini gündüzüne katmış yeni bir Malkara yaratmanın heyecanı içinde. Biz sabah 4.30'da Karaiğdemir Mahallesi'nde Ulaş Başkanla vatandaşların sorunlarını dinliyorsak hizmet için geldiğimizdendir. Bir yatırım yapıyoruz, bir tesis açıyoruz, temel atıyoruz bütün milletvekillerinin bulunmasını lazım. Bütün siyasi partilerin bulunması lazım. Bu CHP'nin yatırımı değil, bu hepimizin yatırımı. Özellikle rica ediyorum bizim yaptığımız yatırımlara herkes katılsın, hep birlikte kucaklayalım istiyorum. Bu sistem içerisinde, yapılan çalışmalar sonunda hepimiz çok çalışmak zorundayız" diyerek düşüncelerini paylaştı. Bu sabah sizinle burada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah hasat başlıyor yakında. Hepinize bol verimler diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun, her şey Malkara için olsun, her şey Tekirdağ için olsun.” Diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından STK Başkanlarının görüşleri soru-cevap şeklinde alınıp, fikir alışverişi yapılarak değerlendirmelerde bulunuldu. STK Başkanları istek ve temennilerini Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'a ilettiler.

Haber – (malkaram.com)

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı