301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Mart 2015 - Cuma 22:44 Bu haber 1216 kez okundu
 
Belediye Bşk.Yrd. 10 Bin TL. Ceza
GÜNDEM Haberi
Belediye Bşk.Yrd. 10 Bin TL. Ceza


Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Ergene’de gündeme dair soruları yanıtladı. Ergene Belediye binasında gazetemiz muhabirinin sorularını yanıtlayan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel “Bizde kurallar herkese eşit uygulanır, yasalar kurallar neyse onu uygularız başkan yardımcısı arkadaşımıza 10.000 TL. ceza kestik” dedi.

Bizde Kurallar Herkese Eşit
Belediye Başkan Yardımcısı Menderes Yıldız’ın kaçak olarak yaptırdığı AVM nin mühürlenmesin “biz yasalar ve kurallar neyse onu uyguluyoruz, hiçbir arkadaşımıza ayrıcalık tanımayız yasalar herkese eşit, Başkan da olsan Başkan Yardımcısı da olsa meclis üyesi de olsa yasalar hepimiz için geçerli o neden le bu arkadaşımıza gerekli cezayı kestik o arkadaşımız (Başkan Yardımcısı Menderes Yıldız) o binayı ruhsatlandırmak zorunda, durum şu anda o aşamada” dedi.


Başkan Yardımcısına 10 Bin TL. Ceza
Ergene Belediye Başkan yardımcısı Menderes Yıldız’a kaçak bina yaptırdığı için 10.000 TL. ceza kesildiğini kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel “yapılan yanlış cezasız kalmaz, arkadaşımızın yaptığı eylemin cezası neyse bizde onu kestik yaklaşık 10.000 TL. ceza kesildi” dedi.


O Bina Yasal Vatandaş Hakkını Kullanıyor.
Yeşiltepe mahallesinde yapılan bir inşaatın yasal olmadığı yönünde Akpartili Belediye meclis üyelerinin verdiği soru önergesi hakkında gazetemiz muhabiri sorularını yanıtlayan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel “daha önceki dönemlerde Çorlu Belediyesi o bölgede zaman zaman imar uygulaması yaptı, o binada vatandaş yasal hakkını kullandı, Akpartili meclisi üyesi arkadaşlarımız yazılı soru önergesi verdiler bizde yazılı cevabımızı verdik her şeyin yasal olduğunu gördüler biz bu gibi konular üzerinde çok titizlik ile duruyoruz” dedi.


Ergene’deki İmar Uygulaması Yenilenecek 
Ergene ilçesindeki Yeşiltepe ve Sağlık mahallelerinde kat artırımı konusunda vatandaşların talepleri olduğunu belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel “alt planları biz hazırlayacak daha sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile beraber ilçemizde komple bir plan hazırlayacağız, müdürlüklerimiz çalışıyor, Yeşiltepe mahallesinde en büyük sorunumuz imar sorunu bu konu hakkında geldiğimiz günden bu yana ilgileniyoruz” dedi.


Ergene Belediyesine Şehir Dışından Başkan Yardımcısı
Ergene Belediye Başkan yardımcılığına şehir dışından birinin atanmasına gösterilen tepkileri değerlendiren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel “bu konuda şunu belirtmek istiyorum, belediyeciliği bilmeyen insanlar şimdi çok kolay konuşuyor, ben yıllarca yerel yönetimlerde çalıştım, belediye başkanlığı yaptım, işi bilen, kanunları bilen, yasaları bilen çalışma arkadaşları bulmak çok zordur, böyle bir arkadaşı bulmak bizim için bir avantajdı, bu durum aynı şekilde Büyükşehir belediyesinde de uygulandı, Büyükşehirdeki daire başkanları devlet içinde geliyor, devleti biliyor, yasaları biliyor, sonuçta biz yeni bir ilçeyiz, personelimiz çok bilgili çok yetenekli olmayabilir, çok eksiklerimiz var o nedenle böyle bir arkadaşımızın belediyemizde görev yapması bizim için bir şans, çünkü böyle birikimli personeli arayıp ta bulamıyoruz, Belediye Başkan Yardımcılığına atadığımız arkadaş daha önceki görevinde Belediyeleri denetleyen Baş kontrollük yapmış birisi, Belediyelerdeki kuralları yasaları iyi biliyor. 
Siyaset ekip işidir, biz ekibimizden ve takımımızdan memnunuz, Ergene ilçesini sıfırdan kurduk ve bana göre de çok güzel kurduk, herkes işini yapıyor ” Dedi. 


Ergene’ye Yeni Yatırımlar Geliyor
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın Ergene ilçesindeki eksiklikleri bildiğini kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel “Büyükşehir meclisi geçtiğimiz ay; Sağlık mahallesine kapalı spor salonu yaptırmak üzere 10 milyonluk bir bütçe ayırdı, yine kültür merkezi için 4 milyon TL. Vakıflar Mahallesindeki spor tesisi için 250 bin TL., yine Marmaracık parkına 400 bin TL. ve Velimeşe koruluğuna 500 bin TL. bütçe ayrıldı” dedi.


Çöpe Atılacak Paramız Yok
Sağlık mahallesi ve Yeşiltepe mahallesindeki alt yapı sorunlarını bildiklerini kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel “Bizim en büyük sorunumuz Sağlık ve Yeşiltepe mahallerindeki alt yapı sorunu bunu hepimiz biliyoruz, bu mahallelerde yapılacak alt yapı çalışması için İller bankasındaki projemiz onaylandı, şimdi Büyükşehir Belediyesi kredi sağlayacak, 40 milyon TL. gibi bir yatırım yapılacak, TESKİ daire başkanları ile göeüşmelerimiz devam ediyor önce alt yapıyı yaptıktan sonra üst yspıyı yollarımızı yapacağız yollarımız gerçekten çok kötü durumda vatandaşlarımız tepki gösteriyor doğrudurk” insanlarımız haklıdır neden yapılmıyor diyorlar ama çöpe atıalcak paramız yok” dedi.
 

Kaynak: (trthaber.com.tr) - trthaber.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı