301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Şubat 2015 - Cuma 08:03 Bu haber 2210 kez okundu
 
Belediyeden diyaliz hastalarına "Keşan'a taşıyalım" teklifi
Malkara'daki diyaliz hastalarıyla kahvaltıda bir araya gelen Belediye Başkan Yardımcısı Bahaettin Cömert, araç tahsis edip, hastaları Keşan'daki diyaliz merkezine taşıyabilecekleri teklifinde bulundu.
GÜNDEM Haberi
Belediyeden diyaliz hastalarına

25 Şubat 2015 Çarşamba günü saat 10.00'da ilçemizdeki diyaliz hastalarına Mia - Et Lokantası'nda Malkara Belediyesi tarafından kahvaltı verildi. Kahvaltıya Malkara Belediye Başkan Yardımcıları Bahaettin Cömert ile Celal Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri Nuran Başkütük, Hikmet Altuğ, Recai Örs ve Malkara'da hizmet veren Kadriye Kenan Tunalı Diyaliz Merkezinin Türk Böbrek Vakfı yönetiminin aldığı karar sonucu kapanmasıyla mağdur olan diyaliz hastaları yer aldı.

Bahaeetin Cömert kahvaltı öncesinde diyaliz hastalarına Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un selamlarını iletip kahvaltı programına katılımlarından dolayı teşekkür etti. Kahvaltının ardından diyaliz hastalarıyla sohbet eden Bahaettin Cömert, Kadriye Kenan Tunalı Diyaliz Merkezinin kapanmasıyla ilgili, hastaların yanlış bilgilendirildiğini söyledi.

Diyaliz Merkezi'nin neden kapandığıyla ilgili konuşan Bahaettin Cömert; “Böbrek Vakfı konusunda bir anlaşmazlık oldu. Bu anlaşmazlık daha önceki belediyeden gelen bir anlaşmazlıktı. Malkara Belediyesi’ne daha önceden borcu varmış, onları da bize bölmüşler. Önceki Belediye de kendilerine yazı göndermiş. Böbrek Vakfının olduğu yerde hastaların az olmasından, orasının çalışamaz duruma gelmesinden dolayı ve ayrıca bizim de vakıftan para istediğimizi mana eden buradaki yönetim hemen buradaki diyaliz merkezini kapatıp diyaliz merkezini potansiyeli daha fazla olan Kapaklı’ya taşıdı. Belediyenin alacağı var ve biz bu yüzden kanunen bu konuda kendilerine yazı göndermek zorundayız. Belediyemizin ilgili birimi parayı tahsil etmek istiyor ve yazı gönderiyorlar. Biz, Belediyenin kira gelirlerini yasa gereği istemek zorundayız. Bizi mana edip böyle bir şey yaptılar. Tamamen ticari düşünüyorlar." diye konuştu.

Belediyeden hastalara : "Keşan'a taşıyalım" teklifi

Diyaliz hastalarına hitap eden Belediye Başkan Yardımcısı Bahaettin Cömert, araç tahsis ederek her türlü imkânları yaratıp hastaları tedavi için Keşan'daki özel bir diyaliz merkezine taşıyabilecekleri teklifinde bulundu. Hastalara yardımcı olmak istediklerini dile getiren Cömert ,"Buraya toplanmamızın sebebi ne gibi ihtiyaçlarınız, ne gibi sorunlarınız var bunları öğrenmek ve bunlara göre çözüm üretmektir. Biz sizin yanınızda olup size hizmet etmek için var olduğumuzu anlatmaya çalışıyoruz. Belediye olarak her zaman yanınızdayız." şeklinde konuştu. Ortada bir yanlış anlama olduğunun altını çizen Başkan Yardımcısı, "Diyaliz merkezinin kapanmasının sorumlusu Malkara Belediyesi değildir. Birçok şey söylendi ama işin gerçeğini bilin diye toplandık.” diyerek hastalara diyaliz merkezinin kapanmasında belediyenin sorumlu olmadığını ifade etti.

Hastaların tedavi için Tekirdağ'a gitmelerinin zorluğuna dikkat çeken Bahaettin Cömert, konuşmasının sonunda, Hastane, doktor ve hemşire değiştirmenin zor olduğunu, ancak uzak yerlerdeki diyaliz merkezlerine gidip gelmenin büyük zaman alacağını belirtti.

Malkaralı diyaliz hastaları da kendilerine destek olan Malkara Belediyesi’ne teşekkür ederek, kahvaltının çok verimli geçtiğini belirttiler.

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı