301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Şubat 2015 - Pazartesi 17:53 Bu haber 3717 kez okundu
 
Belkıs Yıldız Erk'ten Şiir Dinletisi
Malkaralı şair Belkıs Yıldız Erk, 15 Şubat 2015 Pazar günü Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda sevenleriyle buluştu. Trakya Sanat olarak Malkara'da ilk kez şiir dinletisi düzenlediğini söyleyen Erk, şiirle sevgiyi ve aşkı insanların ruhuna nakşettiğini belirtti.
SANAT Haberi
Belkıs Yıldız Erk'ten Şiir Dinletisi

2012 yılında hayata veda eden Malkaralı işadamı Rızanur Erk'in eşi Belkıs Yıldız Erk, kendini sanata adadı. Yazdığı şiirlerini "Bir Kar Tanesi Olsam" adlı şiir kitabında toplayan Erk, aynı zamanda birçok yerde verdiği şiir dinletileriyle de sevenleriyle buluşuyor. Malkara'da kendi memleketinde ilk kez şiir dinletisi yapan Belkıs Yıldız Erk'in çok sayıda şiiri de bestelenerek şarkı haline getirildi.

 

Trakya'yı çok seviyorum

Şiir dinletisi programı öncesinde malkaram.com'a konuşan Belkıs Yıldız Erk, Trakya'yı çok sevdiğini, eğer imkan bulursa bu tür etkinlikleri sık sık Malkara'da gerçekleştireceğini söyledi. "Trakya Sanat Belkıs Şiir ve Müzik Dinletisi" programıyla Malkara'daki sevenleriyle buluşmaktan dolayı heyecanlı olduğunu belirten Erk, Neden Şiir yazdığı şeklindeki sorumuza "Şiiri çok seviyorum. Bu ülke ve bu ülkede yaşayan insanlar beni çok ilgilendiriyor. İnsan sevgisi ve aşkı insanların ruhuna işlemek için en güzel yollardan birinin şiir olduğunu düşündüğüm için bu yolu seçtim." diye konuştu. 

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı