301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Mart 2015 - Perşembe 23:44 Bu haber 1224 kez okundu
 
BEYAZAY DERNEĞİ ÇERKEZKÖY’DE SERTİFİKA VERDİ
GÜNDEM Haberi
BEYAZAY DERNEĞİ ÇERKEZKÖY’DE SERTİFİKA VERDİ

AHMET KARDEŞ 
TEKİRDAĞ (İHA) - Türkiye Beyazay Derneği Tekirdağ Şubesi tarafından düzenlenen 'Temel Sekreterlik Hizmetleri Programı'nı tamamlayan kursiyerlere Çerkezköy’de düzenlenen programla sertifikaları verildi. 
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde düzenlenen kahvaltı programında Türkiye Beyazay Derneği Tekirdağ Şubesi, Temel Sekreterlik Hizmetleri Programı’nın sertifika törenini yaptı. Programa, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Serkan Karagöz, TMS Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Necmi Akman, TSD Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, Türkiye Beyazay Derneği Tekirdağ Şubesi Kurucu Başkanı Fevzi Durmuş, Türkiye Beyazay Derneği Tekirdağ Şube Başkanı Adnan Şahin, engelliler ile davetliler katıldı. 
Çerkezköy İş Kurumu Müdürlüğü ve Türkiye Beyazay Derneği Tekirdağ Şubesi işbirliğinde yapılan 'Temel Sekreterlik Hizmetleri Programı'nı tamamlayan engelli kursiyerlere sertifikalarının verilmesi için düzenlenen kahvaltı programında açılış konuşmasını Beyazay Derneği Tekirdağ Şube Başkanı Adnan Şahin yaptı. Şahin, kursiyerlere eğitimin verilmesinde destek olan herkese teşekkür etti. 
Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, "Biz öncelikle Çerkezköy’deki arkadaşlarımızı hayata güzel anlamlar kattığınız için teşekkür ediyorum. Engellilere daha iyi şartlarda eğitim alabilmeli için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu sebeple de bundan sonra daha iyi şekilde eğitim vermek için engellilere kendilerini daha iyi hissettirmek için çok daha fazla gayret göstereceğiz. İnsanların ufkunu açarsanız problem ortadan kalkar. Bize bu noktada önümüzü açıyorlar" dedi. 
Eğitimlerin İşkur Müdürlüğü işbirliği içerisinde verildiğini hatırlatan Ayva, "İşkur Müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde bugünkü eğitimleri tamamlamış bulunuyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapacağımız işbirliği kapsamında eğitim alan engelli kardeşlerimiz daha az çalışıp daha fazla verim alabilecekler. Bu kapsamda da Çerkezköy’deki tüm engellilerle çalışacağız. Bu noktada Sakatlar Derneğimiz, Kent Konseyimiz bizlere yardımda bulunacaklar. Onlar bir eksiği kapatırken bizler de başka eksiklikleri tamamlayacağız" ifadelerini kaydetti.
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay ise, "Öz geçmişini okuduktan sonra bizlere her zaman cesaret veren Beyazay Derneği’ne çok teşekkür ediyoruz. Türkiye Beyazay Derneği’nin ana çalışma alanı herkesin bildiği gibi eğitimdir. Engellilerin eğitimi, engellilerin yakınlarının eğitimi, toplumun eğitimi gibi alanlarda Türkiye geneline yayılmış güzel ve önemli faaliyetler sürdürüyorlar. Beyazay Derneği özellikle engelli kardeşlerimizin, eğitim sosyal kültürel, hukuki mesleki haklarını korumak geliştirmek istihdamı sağlamak, onların toplumsal alanda yer almalarını sağlamak için çalışıyor. Üretken ve başarılı birey olmaları için çalıştıklarını görüyoruz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Beyazay Derneği, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzaladı. Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay ile Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva'nın imzaladığı protokolün ardından 'Temel Sekreterlik Hizmetleri' programını başarıyla tamamlayan engelli kursiyerlere tek tek sertifikaları verildi.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı