301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Mayıs 2016 - Cuma 10:51 Bu haber 2267 kez okundu
 
BU KAVŞAKTAN HER GÜN 17 BİN ARAÇ GEÇİYOR
Çorlu ilçesinin en önemli sorunlarından biri olarak gösterilen trafik sorunu her geçen gün biraz daha büyüyor. Bu sorunun had safhada yaşandığı yerlerden biri olan Emlak Konutları kavşağından her gün ortalama 17 bin aracın geçiş yaptığı kaydedildi.
GÜNDEM Haberi
BU KAVŞAKTAN HER GÜN 17 BİN ARAÇ GEÇİYOR

Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Trafik Denetleme Büro Amirliği ekiplerince yapılan tespitine istianeden Kazımiye Mahallesi Piri Reis Caddesi, Dumlupınar Caddesi ve Emlak Konutları köprüsüne giden yolun kesiştiği kavşakta düzenleme yapılması talebini görüşen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), konunun alt komisyon kurularak değerlendirilmesini kararlaştırdı.


UKOME kararında: “Talebin UKOME Kurulu’nda görüşülmesi neticesinde Ulaşım Daire Başkanlığı Planlama Şube Müdürlüğü’nün raporu doğrultusunda talep incelenmiş olup, Kazımiye Mahallesi Piri Reis Caddesi - Dumlupınar Caddesi kesişiminde bulunan kavşak Orion ve Adnan Doğu Caddesi kavşaklarının yan yollarının kesişim noktasındadır. Kavşakta dairemizce sayım yapılmış ve sayım değerleri tarafımızca değerlendirilmiştir. Sayım değerlerinin hesaplanmasıyla yıllık ortalama günlük trafiğin kavşakta ana koldan günde ortalama minimum 10 bin 175 araç yan kollardan ortalama minimum 7 bin araç, toplamda 17 bin 175 araç sirkülasyonu olduğu görülmüştür. Hesaplanan bu değerlere göre ilgi talebe istinaden bölgedeki sirkülasyonun tekrar irdelenmesi gerekmektedir” denildi. Kararda ayrıca, “Konu ile ilgili çalışma yapılması amacıyla Ulaşım Dairesi Başkanı TBB 1. Hukuk Müşavirliği, TBB Zabıta Dairesi Başkanlığı, UDB Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü Emniyet Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Federasyonu ve Çorlu Belediye Başkanlığı temsilcilerinden oluşan alt komisyon kurulmasına ve konunun alt komisyon tarafından değerlendirildikten sonra UKOME toplantısında görüşülmesine oy birliği ile karar verilmiştir” ibarelerine yer verildi.

 

Haber: SERDAR ŞAHİN - TEKİRDAĞ (İHA)

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı