301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Mart 2015 - Cumartesi 22:28 Bu haber 1328 kez okundu
 
Çanakkale Şehitleri anıldı
Malkara İlçe Müftülüğü tarafından Kardelen Düğün Salonunda "Çanakkale Şehitlerini Rahmet ve Minnetle Anma" programı gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Çanakkale Şehitleri anıldı

Programa; Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, İlçe Müftüsü Ali Gülbağcı, İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Aydın, Belediye Başkan Yardımcıları Bahaettin Cömert ile Celal Yılmaz, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış, Belediye Meclis Üyeleri,CHP İlçe Başkanı İsmail Uzun, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

         Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Kuran-ı Kerim’in okunması sonrasında İlçe Müftüsü Ali Gülbağcı açılış konuşmasını yaptı. Çanakkale Zaferi’nin önemini anlatan Ali Gülbağcı programın gerçekleşmesinde Malkara Belediyesi’nin yapmış olduğu maddi ve manevi desteğinden dolayı Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve ekibine teşekkürlerini iletti.

         İlçe Müftüsü Ali Gülbağcı’nın ardından bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul: “Bugün ecdadımızın tarihine altın harflerle kazınmış Çanakkale Zaferimizin 100. yılını kutlamanın, şehitlerimizi andığımız 100. yılını yaşamanın onurunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Çanakkale Zaferi; Türk milletinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinde, dünya tarihinde çok önemli yeri olan,  Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü yaratan ve Türk milletinin ecdadının karakterini ortaya koyan çok önemli bir zaferdir. Milletimizin ecdadının karakterini bir annenin evladını askere yollarken kullandığı şu cümleler özetlemeye yeterli olacaktır; ‘Eğer ezan sesi minarelerden kesilecekse ve al bayrak yere inecekse hakkım sana haram olsun’ diyor. Bu ecdadımızın karakterini anlamaya yeterlidir. Hiçbir baskıya boyun eğmeden, özgürlük içinde yaşayarak ezan sesinin de minarelerden kesilmeden ve al bayrağımız yere inmeden ebediyete kadar var olacağız. Hepinize buraya gelip programa katıldığınız için de teşekkür ediyorum” diyerek düşüncelerini belirtti.

         Malkara merkez ve mahallelerinde görev yapan cami imam hatiplerinin okuduğu şiirler ve yaptıkları sunumlarla devam eden programın sonunda dualar edilerek katılımcılara pilav ikramında bulunuldu.

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı