301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Haziran 2016 - Perşembe 18:13 Bu haber 1542 kez okundu
 
ÇERKEZKÖY FİBER OPTİK HATTA KAVUŞUYOR
Ziyarette Belediye Başkan Yardımcımız Kemal Gümüş, Vodafone Evde İnternet ve TV Servisleri Direktörü Fatih Oltuoğlu, HTC Telekomünikasyon Geçit Hatları Yöneticisi Şenol Dinkci ile diğer Vodafone ve HTC yetkilileri de hazır bulundu.
GÜNDEM Haberi
ÇERKEZKÖY FİBER OPTİK HATTA KAVUŞUYOR

TÜRKİYE’DE DİJİTAL DÖNÜŞÜME LİDERLİK EDİYORUZ 
   Çerkezköy’ün, Vodafone olarak fiber optik hat döşedikleri 4’üncü şehir olduğunu belirten Vodafone Evde İnternet ve TV Servisleri Direktörü Fatih Oltuoğlu, “Bizim firma olarak dijital dönüşüme liderlik etme gibi bir vizyonumuz var. Amacımız, evlerin, şirketlerin ve bireylerin dijital dönüşümlerine öncülük etmektir. Dünyada ‘Dijital Dönüşüm’ kavramı çok önceden konuşulmaya başlanmışken; Türkiye’de bu kavramı ilk Vodafone ailesi gündeme getirdi” dedi. 
HIZLI İNTERNET ERİŞİMİ ÇOK ÖNEMLİ 
   Toplumun dönüşümü kapsamında bilgi faktörünün en önemli etken olduğuna dikkat çeken Oltuoğlu, “Bu kapsamda bireylerin bilgiye en hızlı ve en kaliteli şekilde erişimi çok önemlidir. Çünkü hayatın her alanı hızla dijitalleşiyor. Eğlence, Devlet Dairelerindeki işlemler, banka işlemleri gibi birçok işlem artık internet üzerinden yapılır hale geldi. Dolayısıyla dijital dönüşüm, günümüzde ülkemizin en önemli konularından biri haline geldi” diye konuştu. 
ÇERKEZKÖY, DÜNYADAKİ HIZLI İNTERNET HATTINA SAHİP OLACAK 
   Dijital dönüşümün ilk ayağının ‘Geniş Bant Altyapı’ olduğunu kaydeden Fatih Oltuoğlu, “Türkiye’nin internet erişiminin neredeyse tamamı bakır hat üzerinden sağlanıyor. Bu da belirli bir hız kapasitesi anlamına geliyor. Ülkemizdeki evlerin neredeyse tamamı da bu hat üzerinden internet hizmeti alıyor. Çerkezköy’de birkaç özel şirket hariç, fiber hat kullanımı yoktu. Bu proje sayesinde Çerkezköy halkı hızlı internet ile tanışacak. Bin megabite hıza kadar internete ulaşım imkanına kavuşacaklar. Biz, bütün evlere fiber internet girsin istiyoruz. Bunun için Devlet katkısı da gerekiyor. Çerkezköy halkı dünyada var olan en hızlı internet hattına sahip olacak” ifadelerini kullandı. 
KAZI ÇALIŞMALARI KASIM’DA BİTİYOR 
   Çerkezköy’e kadar 35 kilometre, ilçe içinde de 65 kilometre olmak üzere toplam 100 kilometrelik bir hatta fiber optik altyapı çalışmalarını sürdüklerini kaydeden Oltuoğlu, “Vatandaşımız evinde fiber interneti 59 Lira’dan başlayan fiyatlarla kullanabilecek. İnternet hızı ve kotası yükseldikçe fiyat da artacak” dedi. HTC Telekomünikasyon Geçit Hatları Yöneticisi Şenol Dinkci ise kazı çalışmalarının Kasım ayına kadar tamamlanacağını, Çerkezköylülerin 2017 başı itibari ile fiber internet kullanmaya başlayacaklarını ifade etti. 
ALANDA HALKIMIZA EN KALİTELİ HİZMETİ SUNMA GAYRETİNDEYİZ 
   Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Vahap Akay ise “Çerkezköy gelişmiş sanayisi nedeniyle sürekli göç alan ve her yıl nüfusu yüzde 10 oranında artan bir şehirdir. Biz İstanbul’un arka bahçesi olmak istemiyoruz. Bunun için her alanda halkımıza en kaliteli hizmeti sunma gayretindeyiz. Fiber optik internet de bu çalışmalardan birisidir. İlçemizde bakır hatta bile razı olan bölgelerimiz; şimdi fiber internete kavuşacak” diye konuştu. Fiber altyapı projesine TEDES Projesi kapsamında girdiklerini ifade eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Fiber İnternet altyapı çalışmaları sayesinde TEDES altyapı maliyetinden de kurtulmuş olacağız. İlçemizin belli noktalarında internet erişim noktaları oluşturacağız ve insanlarımız buralarda dizüstü bilgisayarları ve cep telefonları ile ücretsiz internete erişebilecek” dedi. Kızılpınar Mahallesi’nde yakın zamanda Büyükşehir Belediyesi’nin altyapı çalışmalarına başlayacağını kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Burada da fiber altyapı çalışmaları gerçekleştirmeyi düşünürseniz, bu sizin için de güzel bir fırsat” dedi. Konuşmaların ardından Belediye Başkanımız Vahap Akay ve Vodafone yetkilileri çalışmaların yapıldığı yerlerde incelemelerde bulundu.

 

kaynak : http://www.cerkezkoy.bel.tr/

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı