301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Mart 2015 - Cuma 22:46 Bu haber 1745 kez okundu
 
CHP Çorlu Yönetimi Neden İstifa Etti
SİYASET Haberi
CHP Çorlu Yönetimi Neden İstifa Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorlu ilçe yönetimi görevinden istifa etti. CHP Çorlu İlçe yönetiminin dün akşam saatlerinde istifa etmesi Çorlu’nun siyasi gündeminde bomba etkisi yaptı.


İstifalar hakkında gazetemiz muhabirine telefonla açıklamada bulunan CHP Çorlu İlçe Başkanı Adnan Kum “uzun yıllardır görevdeyiz, bu yönetim ile birçok seçime girdik, ilçe yönetimi olarak yorulduk, partimizin 7 Haziran 2015 seçimlerine daha güçlü bir ekiple girmesi için yönetim kurulu olarak görevimizden istifa ettik, takdir parti yönetiminindir” dedi.


İstifa mı Etti? İstifa mı Ettirildi?
7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak milletvekili seçimlerine sayılı günler kala CHP Çorlu yönetiminin istifa etmesi çeşitli yorumlara neden oldu. Çorlu Siyasi kulislerinde birçok senaryo konuşuluyor. En çok konuşulan ise; yönetim kendisi mi istifa etti? Yoksa görevden alınmak istenen yönetim istifa mı ettirildi?


Yedeklere Kalan Yönetim Yorulmuştu.
Çorlu’da 3 yıl önce yapılan İlçe kongresinde, göreve gelen yönetiminden birçok kişi 30 Mart yerel seçimlerinde Belediye Meclisi üyeliği için istifa etmişti. İstifa eden asil yönetim kurulu üyeleri yerine atanan yedekler ile görev yapan CHP Çorlu ilçe yönetimi, geçtiğimiz süreçte çok yoruldu. Göreve geldikten sonra 3 seçim yaşayan yönetim, 7 Haziran seçimlerine yorgun girmemek için istifalar verildi.


Emre Köprülü Baskı mı Kurdu.
CHP Çorlu yönetimini istifasının arkasında Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü’nün olduğu konuşuluyor. 8 Mart tarihinde yapılan eğilim yoklamasında Çorlu’da beklediği sonucu alamayan Emre Köprülü’nün faturayı yönetime kestiği, bu yönetim ile seçimlere gitmek istemediğinde ilçe yönetimini komple görevden aldığı iddia ediliyor.


Aleviler İle Alevi Olmayanlar Arasında Gerginlik Yaşanıyordu.
CHP Çorlu ilçe yönetiminde alevi olanlar ile alevi olmayanlar arasında uzun bir süredir gerginlik yaşanıyordu. Yaşanan bu gerginlik 8 Mart eğilim yoklamasında hat safhaya ulaştı. Çorlu yönetimi 8 Mart eğilim yoklamasında Candan Yüceer ile Emre Köprülü arasından 2 ye bölündü. 
8 Mart günü eğilim yoklamasının yapıldığı Uncular ilköğretim okulu önünde yaşanan gerginlikler dün gibi hafızalarda kaldı. CHP Çorlu örgütünde Alevi kökenliler Candan Yüceer için çalışırken, geriye kalanlar Emre Köprülü için çalıştı. Bu çalışma zaman zaman sert tartışmalara dönüşmüştü.


Faik Öztrak Düğmeye mi Bastı.
Edinilen bilgilere göre yeni yönetim yine Adnan Kum başkanlığında atanacak. Dikkat çeken bir gelişme de Genel Merkez Tekirdağ 1. adaylığına Faik Öztrak ismini resmen açıklamasını üzerinden hemen sonra yönetim görevinden istifa etmesi oldu. 
Sızan bilgilere göre Faik Öztrak etkisindeki CHP Tekirdağ yönetimi Çorlu’da aleviler ile güçlenmiş bir Candan Yüceer, Candan Yüceer ile güçlenmiş bir alevi yönetimi istemiyor.


Adnan Kum’la Devam
Siyasi kulislerde konuşulanlara göre Tekirdağ 1. Sıra Milletvekilliği yerini sağlamlaştıran Faik Öztrak; MYK’daki görevi gereği CHP Çorlu ilçe yönetimine yeniden Adnan Kum’u atayacak Göreve yeni atanacak Adnan Kum yeni yönetimine daha sessiz, daha pazifize edilmiş alevi üyelere yer verecek. 7 Haziran seçimleri sonrasında Çorlu’daki yapıyı korumak isteyenler Adnan Kum la devam etmek istediği konuşuluyor.


İlçe Başkanlığa Yeni İsimler de Konuşuluyor.
Siyasi kulislerde konuşulanlar göre CHP Çorlu ilçe başkanlığına yeni başkan atanacak, olmaz denilen Av. Ayhan Civan yeni ilçe başkanı mı olacak? CHP’li Çorlu belediyesinde yaşanan imar dosyalarını temizlemek üzere avukatlardan oluşan bir ilçe yönetimin başına, Alevilere yakınlığı ile bilinen ve Candan Yüceer’i açıktan destekleyen avukat Ayhan Civan’ın ilçe başkanlığı için uygun olacağı da siyasi kulislerde konuşulanlar arasında.
CHP ilçe başkanlığına adı geçen bir başka isim de Talat Keskin telefonla kendisine ulaştığımız Keskin "ben partimin emrindeyim partimde çaycılıkta yaparım milletvekilliği de yaparım, görev verilirse ilçe başkanlığı da yaparım" dedi.

Kaynak: (trthaber.com.tr) - trthaber.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı