301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Şubat 2015 - Cuma 07:55 Bu haber 1222 kez okundu
 
CHP Milletvekili adaylarını seçiyor
Cumhuriyet Halk Partisi Malkara İlçe Başkanı İsmail Uzun, CHP Tekirdağ milletvekili adaylarının belirlenmesi için 8 Mart'ta yapılacak ön seçim ile ilgili basına açıklama yaptı.
SİYASET Haberi
CHP Milletvekili adaylarını seçiyor

26 Şubat 2015 Perşembe günü CHP İlçe Teşkilatında yapılan basın açıklamasına İlçe Başkanı İsmail Uzun'un yanı sıra Başkan Yardımcısı Hülya Ertan, Belediye Meclis Üyesi Recai Örs ile Yönetim Kurulu Üyeleri Selahattin Canbaz, Serkan Ayaz ve Üzeyir Işık katıldı.

Cumuhuriyet Halk Partisi milletvekili adaylarını nasıl belirleyeceği konusunda daha önce açıklama yaptıklarını hatırlatan İsmail Uzun, Türkiye genelinde 55 ilde ön seçim yapılacağını söyledi. 45 ilde seçimlerin hakim gözetiminde yapılacağını belirten Uzun, aralarında Tekirdağ'ın da olduğu 10 ilimizde ise CHP'nin kendi denetim mekanizması içinde temayül yoklaması şeklinde yapılacağını söyledi.

 

Üye Listeleri 27 Şubat'ta asılıyor

Basın toplantısıyla aday seçim sürecini kamuoyuna duyurmak istediklerini vurgulayan CHP İlçe Başkanı İsmail Uzun, 27 Şubat 2015 Cuma gününden itibaren üye listelerinin CHP İlçe Merkezine asılacağı bilgisini paylaştı. 3 gün boyunca yani 2 Mart 2015 Pazartesi gününe kadar üye listelerinin askıda kalacağını dile getiren Uzun, listede ismi olmayan üyelerin 2 Mart 2015 tarihine kadar Merkez Karar Yönetim Kurulu'na itirazlarını iletebileceklerini sözlerine ekledi. İtiraz süresinin dolmasının ardından 5 Mart 2015 Perşembe günü oy kullanacak üyeler kesinleşmiş olacak.

 

Seçim 8 Mart'ta Hüseyin Köse'de

Seçime ilişkin detayları aktaran CHP İlçe Başkanı İsmail Uzun, 8 Mart 2015 Pazar günü saat 08.00 - 17.00 saatleri arasında Malkara Hüseyin Köse İlkokulu'nda kurulacak 4 sandıkta toplam 1429 üyenin adayların belirlenmesi için oy kullanacağını söyledi. CHP Malkara İlçe Başkanı olarak tüm üyeleri 8 Mart'ta oy kullanmaları için sandığa çağıran İsmail Uzun, "Buradan çıkacak sonuç CHP'nin Tekirdağ'da milletvekili sıralamasını belirleyecek." dedi.

Konuşmasının sonunda 2011 seçimlerinde CHP'nin Tekirdağ'da birinci parti çıktığını hatırlatan İsmail Uzun, 7 haziran'da da CHP'nin Tekirdağ'da birinci parti olarak seçimden çıkacağını söyledi. Uzun, bu seçimde CHP olarak Tekirdağ'da 4 milletvekili çıkaracaklarına inancının tam olduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı