301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Şubat 2015 - Pazar 00:15 Bu haber 2777 kez okundu
 
CHP Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Prof.Dr. Halim Orta Malkara'da partililerle buluştu
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi TESKİ Genel Müdürlüğünden istifa ederek Cumhuriyet Halk Partisi'nden Milletvekili aday adayı olan Prof. Dr. Halim Orta Malkara'da partililerle biraraya geldi.
SİYASET Haberi
CHP Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Prof.Dr. Halim Orta Malkara'da partililerle buluştu

21 Şubat 2015 Cumartesi günü yaklaşık 15 kişilik ekibiyle geldiği Malkara'da partililerle buluşan Halim Orta, hem kendisini tanıtmak, hem de milletvekilliğine neden aday olduğuna ilişkin gerekçelerini Malkara'daki Cumhuriyet Halk Partililerle paylaşmak için burada olduğunu söyledi.

CHP İlçe binasında gerçekleştirilen ziyarete CHP İlçe Başkanı İsmail Uzun, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Belediye Başkan Yardımcıları Bahaettin Cömert ve Celal Yılmaz, Belediye Meclis Üyesi Ahmet Şentürk, CHP İlçe Başkan Yardımcısı Hülya Ertan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Kurban, Türk Kadınlar Birliği Başkanı Belma Özsoy ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yanısıra çok sayıda partili katıldı.

 

İsmail Uzun : "Bu seçimlerde 4 milletvekili çıkaracağımıza inanıyorum"

Ziyarette ilk olarak söz alan CHP İlçe Başkanı İsmail Uzun, önceki gün Tekirdağ'a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Tekirdağ halkının yoğun ilgisini gördükten sonra, bu seçimlerde Tekirdağ'dan dört milletvekili çıkaracaklarına inandığını belirterek,  "Bu vesileyle Sayın Prof.Dr. Halim Orta'nın adaylığının hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

 

Ulaş Yurdakul :"Halim Orta'nın bölgemizi Ankara'da en iyi şekilde temsil edeceğine inancım tamdır"

Ziyarete katılan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul da 10 aydır TESKİ'de birlikte çalıştığı Prof.Dr. Halim Orta'nın milletvekilliği aday adaylığının hayırlı olmasını dileyerek, TESKİ müdürlüğü yaptığı 10 aylık çalışmalarından dolayı Halim Orta'ya teşekkür etti. Bundan sonraki süreçte kendisini daha güzel yerlerde görmeyi arzuladığını ifade eden Yurdakul "Çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyorum. Örgüt olarak hep beraber çalışacağız. Fikirlerimizi, ideolojimizi Ankara'da en iyi şekilde temsil edeceğine inancımız tamdır. " şeklinde konuştu.

 

Prof. Dr. Halim Orta :"25 yıldır Trakya'da arazi ve su kaynaklarıyla ilgili çalışıyorum"

CHP İlçe binasında partililere hitap eden CHP Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Prof.Dr. Halim Orta, İlçe Başkanı ve Malkara Belediye Başkanına desteklerinden dolayı teşekkür ederken, Cumhuriyet Halk Partili üyelere de gösterdikleri ilgiden dolayı minnettar olduğunu söyledi. Ailesinin 5 kuşaktır Tekirdağ'da yaşadığına değinen Orta konuşmasında, "Malkara'ya sizleri selamlamaya, kendimi anlatmaya, dertlerinizi paylaşmaya geldim. 145 yıldan beri Tekirdağ'da yaşayan Balkan Göçmeni bir ailenin beşinci kuşak bireyiyim. "dedi. Çorlu'nun Seymen köyünden olduğunu söyleyen Orta, bir köylü ve çiftçi olduğunun altını çizdi. Orta şöyle konuştu : "Bu sebeple ilk önce çiftçiyim. Bunu belirtmek istiyorum. İkincisi de Namık Kemal Üniversitesi Biosistem Mühendisliği, Arazi  ve Su Kaynakları Ana Bilim Dalında öğretim üyesiyim."  25 yıldır Trakya'da arazi ve su kaynaklarıyla ilgili çalışmalar yaptığını sözlerine ekleyen Halim Orta, son olarak 10 ay Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi TESKİ Genel Müdürlüğü görevini yerine getirdiğini söyledi.

 

Yanlış politikalar nedeniyle Trakya'nın bozulan toprak yapısı ve su kaynaklarını korumak için adayım

Neden Milletvekili adayı olduğuyla ilgili de konuşan Orta, 1980 yılından itibaren bu bölgenin temel sorununun toprak, su ve çevre kirliliği sorunu olduğunu vurguladı. Trakya'da sanayinin hızlı gelişmesi ve plansız yapılan yatırımların sonucunda Trakya'nın toprak ve su kaynaklarının bozulduğuna dikkati çeken Halim Orta, bunu önlemek için aday olmaya karar verdiğini söyledi. "Bu plansız yapılaşma öyle bir deformasyon yarattı ki, hem insanların ruhsal sağlığı, hem de bedensel sağlığı bozuldu." diye konuşan Prof.Dr. Orta, "Ben de ömrünün büyük bir kısmını bu bölgenin toprak, su ve çevre kirliliği sorununa adamış bir uzman olarak, bu kötü gidişe dur demek için milletvekilliğine adaylığımı koymaya karar verdim." dedi.

 

Hoşgörü, Kardeşlik gibi değerleri topluma tekrar kazandırmak için adayım

Son 10 yıldır Türkiye'de siyasetin kutuplaşmaya, ötekileştirmeye ve sosyal ayrımcılığa yol açtığına vurgu yapan Orta, son 10 yıldır Türkiye'nin kutuplaştırılarak, birbirlerine kırdırılmasına, ayrıştırılmasına, kamplaştırılmasına karşı hoşgörü, kardeşlik, insanlık gibi değerlerin topluma tekrar kazandırılabilmesi için aday olmaya karar verdiğini belirtti.

 

Atatürkçü olduğum için CHP'liyim

Neden Cumhuriyet Halk Partisi'nden aday olduğuyla ilgili de konuşan Halim Orta, "Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğuna inanan bir insanım. Onun için Cumhuriyet Halk Partiliyim. Ben radikal Atatürkçü samimi müslüman birisi olduğum için Cumhuriyet Halk Partiliyim." dedi.  Atatürkçü olduğu için CHP'li olduğunu sözlerine ekleyen Orta konuşmasını şöyle tamamladı : "Ben dava adamıyım. Eğer dava adamı olmasaydım Namık Kemal Üniversitesi'ne rektör olur, yoluma devam ederdim. Ama ben bütün bunları elimin tersiyle itip, inandığım bu dava için aday olmaya karar verdim."

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı