301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Haziran 2016 - Çarşamba 11:18 Bu haber 1338 kez okundu
 
Çınaraltı Mahallesi “Kapalı Devre Sulama Sistemine” kavuştu
Malkara'nın Çınaraltı Mahallesi'nde 31 Mayıs 2016 Salı günü saat 12.00'de Kapalı Devre Sulama Sistemi'nin açılışı gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Çınaraltı Mahallesi “Kapalı Devre Sulama Sistemine” kavuştu

Çınaraltı Kapalı Devre Sulama Sistemi açılışına; Malkara Kaymakamı Osman Altın, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Genel Sekreter Yardımcıları Prof. Dr. Tamer Dodurka, Zeki Gürcün ve Fatih Ünsal, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Halk Partisi Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, TESKİ Genel Müdür Yardımcısı İbrahim İçöz, Tek Park Genel Müdürü Şahabettin Küçükyazıcı, Malkara Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Nazif Balcı, Celal Yılmaz ve Bahaettin Cömert, TESKİ Malkara Şube Müdürü Kenan Taşkın, Malkara Belediye Meclis Üyeleri, STK Başkanları, Mahalle Muhtarları, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kapalı Devre Sulama Sistemi açılış töreninde Çınaraltı Sulama Kooperatif Başkanı Enver Yılmaz, Çınaraltı Mahallesi Muhtarı Yılmaz Bölüt, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Malkara Kaymakamı Osman Altın konuşmalarını yaptılar.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul yapmış olduğu konuşmasında; “Bugün burada seçimlerden önce verdiğimiz bir sözü tutmuş olmanın mutluluğu içerisinde sizlerin karşısındayız. Hepiniz Çınaraltı Mahallesindeki Kapalı Sistem Sulama Projesi'nin açılışına hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bizler mesai mefhumu gözetmeksizin Malkara'yı içinde bulunan değerleriyle birlikte modern bir kent haline getirmek için çalışıyoruz. Şehir merkezinde modern bir çarşı sözü vermiştik. Geçen yıl Şehitlik Caddesi'ni yaptık. Bu yıl Hürriyet Caddesi, 14 Kasım ve İsmet İnönü caddeleriyle devam edecek. Malkara için Otogar Projesi bir rüyaydı. Otogar Projemizin temelini attık. Yine Malkara’mıza 21 derslikli bir ortaokul kazandırdık. Yine Malkara için bir rüya olan Kombine Et Tesisimizin umuyorum ki bu yılın sonuna doğru temelini atacağız. Pazar yerimizin temelini atacağız. Şehir merkezinde bu çalışmaları yaparken kırsal anlamda üreticimizin en çok destekleyen Türkiye'deki tek Büyükşehir Belediyesiyle birlikte çalışmakta bizlere gerçekten büyük onur ve gurur veriyor. Büyükşehir Belediyesi Malkara'nın ihtiyaçlarının farkında. Strateji planlarımızı hazırlarken, yol haritamızı hazırlarken birlikte hareket ediyoruz. Geçen yıl yine özellikle üreticilerimize tohum desteğimiz oldu.

Seçimlerden önce bahsetmiştik, küçükbaş hayvancılığı destekleyeceğiz ve desteklerimiz oldu. Kombine Et Tesisimiz yine üreticimiz için bu yılın sonunda geliyor. Mera Islahı Projelerimiz, Arıcılık Projelerimiz var. Birlik Yem Fabrikası için söz vermiştik. Birlik Yem Fabrikası bugün Türkiye'de bir belediye tarafından işletilen yem fabrikası olma özelliği taşıyor. Gerçekten üreticinin en çok yanında olan Büyükşehir Belediyesi ile üreticiye destek olan bir Malkara Belediyesi’nin hizmet anlayışını sizlere sunmaya çalışıyoruz. 13 Haziranda Yaylagöne Sulama Kooperatifimizin kartlı sistem ihalesi olacak. Yaylagöne Sulama Kooperatifimizi kartlı sisteme geçiriyoruz. Küçükhıdır Sulama Kooperatifimize ciddi anlamda desteklerimiz oldu. Gerek Büyükşehir Belediyesinin, gerek Malkara Belediyesinin özellikle geleceğe sağlıklı nesil bırakmak için, üreticimizin yüzünü güldürmek için sulama projeleri çok önemliydi. Sulama projelerinin günün ekonomisine ne kadar katkısı varsa, geleceğe de o kadar katkısı var. Yer altı sularını kaybetmememiz açısından bizlere bırakılan mirası geleceğe daha düzgün bırakmamız için sulama projeleri çok önemli. Hem geleceği hem bugünü kurtarmak adına Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Çınaraltı Mahallesinde sunduğu bu hizmeti onurla ve gururla bugün açılışını gerçekleştiriyoruz. Sizler seçimlerde bizlere inandınız ve güvendiniz. Bizler Kadir Başkanımızla birlikte 2019 yılına kadar Malkara'ya vermiş olduğumuz tüm sözleri tutarak sizlerin karşısına çıkacağız. Bizlere inanmaya güvenmeye devam edin. Ben burada olduğunuz için teşekkür ediyorum. Hepinize hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise; “ Önemli olan böyle güzel günlerde bir arada olabilmek. Bugün sabahtan beri buradayız. Programımıza Karaiğdemir'den başladık 5 köyümüzü gezdik. Yem fabrikasını gezdik. Burası son durak Çınaraltı Kapalı Devre Sulama Sistemi tesisini açıyoruz. Biz Büyükşehir ve ilçe belediyeler olarak dedik ki Sevdamız Tekirdağ sloganımız bu. Malkaralılara özellikle vurguluyorum nüfus 50.000'in altına düşmemeli. Bizim de desteklerimizle ve sizin de gayretlerinizle nüfus düşmeyecek. %45'i kırsal kesimde yaşayan Malkara'nın kırsal kesim şartlarını en iyi şekilde yükselterek, yaşam kalitesini yükselterek ve yapacağımız yatırımlarla biz bu konuda Malkara'ya yardım edeceğiz.

İki kooperatif başkanımdan bir ricam var. Bu tesisten alacağınız sonuçlar, verimlilik bize örnek olacaktır. Eğer buradan iyi bir sonuç alırsak bunu birçok yerde devam ettireceğiz. Bu proje sonuca ulaşmazsa bizim bunu tekrar diğer ilçelerde devam ettirme lüksümüz olmayacak. Sizi takip edeceğiz. Bu tesisin hakkını verin. Bu tesisi en kısa sürede amorti ettirin ondan sonra kara geçin" dedi.

Malkara Kaymakamı Osman Altın yaptığı konuşmasında ise; “Bugün burada Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin ilçemizde yapmış olduğu önemli yatırımlardan bir tanesini daha açmış olacağız. Bir tarım merkezi olarak bilinen ilçemizin tarımsal kapasitesine önemli katkılar sağlayacağını düşündüğümüz bu tesis bütün çiftçilerimize hayırlı, uğurlu olsun" diyerek düşüncelerini belirtti.

Konuşmaların ardından Malkara Kaymakamı Osman Altın, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul Kapalı Devre Sulama Sistemi'nin kurdele kesimini gerçekleştirdiler.

Programın ardından törene katılanlara pilav ayran ikramında bulunuldu.

Haber – (malkaram.com)

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı