301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Mart 2015 - Pazar 23:32 Bu haber 3861 kez okundu
 
Çocuk Satranç Ligi'nde Hüseyin Köse birinci oldu
Nurten Hüsnü Pullukçu Ortaokulu'nda 6-11 yaş arası 9 takım ve 46 sporcunun mücadele ettiği Çocuk Satranç Ligi'nde 1. olan Hüseyin Köse İlkokulu ve 2. olan Nurten Hüsnü Pullukçu İlkokulu takımları Türkiye Çocuk Ligi Satranç Şampiyonası'nda Malkara'yı temsil edecek.
EĞİTİM Haberi
Çocuk Satranç Ligi'nde Hüseyin Köse birinci oldu

Satrancı Malkaralı çocuklara ve gençlere sevdirmek ve yaygınlaştırmak için sık sık düzenledikleri turnuvalarla Malkara'da satranç sporunun gelişmesini sağlayan Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Mehmet Vardar ve İlçe Temsilcisi Fahri Çelik, Tekirdağ Vergi Dairesi'nin desteğiyle 6-11 yaş arası 46 sporcunun katıldığı bir organizasyona daha imza attılar.

Tekirdağ Vergi Dairesi'nin desteğiyle Malkara'da yapılan Turnuva, 9 takım ve 6-11 yaş arası 46 sporcunun katılımıyla Nurten Hüsnü Pullukçu Ortaokulu'nda yapıldı. 14-15 Mart 2015 Cumartesi ve Pazar günleri 5 tur üzerinden yapılan turnuvada, Türkiye Satranç Federasyonu Tekirdağ İl Temsilcisi Mehmet Vardar, İlçe Temsilcisi Fahri Çelik, İl Hakemi Hasan Akçay ve Sevdican Doğan'dan oluşan Tertip Komitesi aynı zamanda hakem olarak da turnuvada görev aldı.

Hüseyin Köse birinci oldu

Daha önceki turnuvalardan farklı olarak takım müsabakaları şeklinde 5 tur üzerinden yapılan turnuvada,

Birinciliği Hüseyin Köse İlkokulu "Şampiyonlar",

İkinciliği Nurten Hüsnü Pullukçu İlkokulu

Üçüncülüğü Balabancık İlkokulu "Minik Tema"

takımları kazandı.

Türkiye Satranç Federasyonu Malkara Temsilcisi Fahri Çelik ödül töreninde yaptığı konuşmada, Malkara'da çocukların takım ruhu içerisinde birlikte hareket edebilme yeteneğini geliştirmelerinde satranç turnuvalarının çok önemli bir yeri olduğunu vurguladı. Çelik, bu spora çocukların ilgisini arttırmak için her fırsatta turnuva düzenlediklerinin altını çizdi. Bu turnuvanın Tekirdağ Vergi Dairesi'nin katkılarıyla gerçekleştirildiği bilgisini paylaşan Fahri Çelik, şunları söyledi :"Bu yıl satranç turnuvamızın ödülleri Tekirdağ Vergi Dairesi tarafından karşılanmıştır. Ben müdürümüz Sayın Mustafa Çelik'e şahsım ve satranç camiamız adına teşekkür ediyorum. Çocuklara yatırımın geleceğe yatırım olduğunu hepimiz biliriz. Bu sebeple tüm özel ve kamu kurumlarımızın da satranç sporuna desteklerini bekliyoruz. Bu turnuva sonunda 1. ve 2. olan takımlarımız ilçemizi Türkiye Şampiyonası'nda temsil etme hakkı kazanmıştır. Tüm Malkaralılardan bu yavrularımıza destek olmalarını diliyor ve sporcularımıza başarılar diliyorum. Ayrıca Nurten Hüsnü Pullukçu Okul Müdürü Sayın Halil Doğru ve Müdür Yardımcısı Sayın İsmail Meriç'e ve okul personeline de teşekkür ediyorum."

Tekirdağ Vergi Dairesi'nden ilk üç takıma tablet hediye edildi

Turnuva sonrasında yapılan ödül töreninde turnuva sponsoru Tekirdağ Vergi Dairesi Müdürlüğü'nden ilk üç takıma birer adet tablet ve turnuvaya katılan tüm sporculara da satranç takımı hediye olarak verildi.

Turnuvada birinciliği kazanan Hüseyin Köse İlkokulu Şampiyonlar takımına ödülünü Tekirdağ Vergi Dairesi Grup Müdürü Mustafa Çelik, İkinci olan Nurten Hüsnü Pullukçu İlkokulu takımına Tekirdağ Vergi Dairesi Mükellef Hizmetleri Müdürü Celil Fidan, ve üçüncü olan Balabancık İlkokulu Minik Tema takımına da ödülünü Nurten Hüsnü Pullukçu Okulu Müdürü Halil Doğru verdi.

 

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı