301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Mayıs 2016 - Pazartesi 17:43 Bu haber 3373 kez okundu
 
Çölyak Hastalığı Farkındalık Semineri düzenlendi
Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Çölyakla Yaşam Derneği iş birliğinde "Çölyak Hastalığı Farkındalık Semineri" düzenlendi.
SAĞLIK Haberi
Çölyak Hastalığı Farkındalık Semineri düzenlendi

Namık Kemal Üniversitesi Piramit Salon’da düzenlenen seminere konuşmacı olarak Namık Kemal Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yardımcı Doçent Doktor Ayşin Nalbantoğlu, Dahiliye Uzmanı Doktor İbrahim Bilen, Diyetisyen Ayhan Ölmezoğlu ve Yaşam Koçu Özgür Özer katılırken Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral ve Tekirdağ Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Bahar Ayşegül Yılmaz da etkinlikte yer aldı.

ÇÖLYAK HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER PAYLAŞILDI

Yaklaşık bir saat süren seminerde çocuklarda çölyak, çölyak hastalarının beslenme koşulları, çölyak hastalığıyla ilişkilendirilen diğer hastalıklar, hastalığın toplumda görülme sıklığı, hastaların çölyak diyetine uygun şekilde evde hazırlayabilecekleri öğünler gibi konularda bilgilerin paylaşıldı.

KATILIMCILARA TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ

Seminer sonunda Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral ve Tekirdağ Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Bahar Ayşegül Yılmaz katılımcılara teşekkür belgesi verirken çölyakla yaşam konusunda işbirliği içinde yeni adımların atılacağı belirtildi.

 

kaynak : http://www.suleymanpasa.bel.tr/

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı