301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Mayıs 2016 - Pazartesi 12:15 Bu haber 4145 kez okundu
 
ÇORLU ANADOLU LİSESİ HALI SAHASI TÖRENLE AÇILDI
AVCILAR KAYMAKAMI HULUSİ DOĞAN: - “ÇORLU’YU ÇOK SEVİYORUZ, ERKEN GİTMENİN HATASINI YAPTIK ÖZÜR DİLİYORUZ”
SPOR Haberi
ÇORLU ANADOLU LİSESİ HALI SAHASI TÖRENLE AÇILDI

Dönemin Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan’ın Çorlu Anadolu Lisesi’nde öğretmen olarak görev yapan eşi Zehra Doğan’ın girişimleri ve Nurteks Halı firmasının katkıları ile yapımına başlanan Çorlu Anadolu Lisesi halı sahası düzenlenen törenle açıldı. 
Çorlu Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen törende konuşan İstanbul Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, “Eski Çorlu Kaymakamı yeni Avcılar Kaymakamı olarak bu programa katılmaktan mutluluk duyuyorum. Marifet iltifata tabidir. Kaymakamlık olarak birçok okullar yaptırdık, yollar yaptırdık, camiler yaptırdık. Birçok şeye kaymakamlık olarak vesile olduk. Onların yanında cüzi bir şey olarak görülebilir. Ama öyle değil, olay şunun için önemli. Bir defa şunu söylemekte yarar var. Çorlu'daki eğitim ve öğretim mükemmel. Farklı ilçeleri de görünce Çorlu'daki eğitim-öğretimin, Çorlu'daki düzenin farkında oluyorsunuz. İstanbul'a rağmen Çorlu'daki eğitim ve öğretim son derece eksiği yok, mükemmel bir eğitim var. Bu nedenle Çorlu Milli Eğitim camiasını kutluyorum” dedi.
"Böylesine güzel bir okulda öğrencilerimizin eğitim görmesi büyük bir şans" diyen Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, “Bu güzel okulun bir şeyi eksik, spor salonu eksik. Belki bir başka okulda bu eksiklik çok hissedilemeyebilir ama bu okulda eksiklik belli oluyordu ve bu eksikliği gidermek gerçekten önemliydi. Nurteks'e ziyaretim sırasında Çorlu Anadolu Lisesi'nde öğretmen olan eşim aramıştı, Nurteks'te olduğumu söylediğimde biz çim halı gerek dedi ve hemen orada iş başladı daha sonra bunun altyapısı için belediyemiz yardımcı oldu, maden şirketinin desteği, okul müdürümüzün gayreti, milli eğitim müdürümüzün desteği ve gayreti ile böyle mütevazi de olsa tesisin ortaya çıkmasını sağladı. Bizim amacımız, hizmet eden, yardım eden, eğitime katkıda bulunan kuruluşlara teşekkür etmek ister küçük olsun, ister büyük olsun. Nurteks halı bugün bunu yapmıştır yarın koca bir okul yapacaktır. Bunun vesilesi olacaktır” diye konuştu.
Kaymakam Doğan, “Çorlu'yu çok seviyoruz, erken gitmenin hatasını yaptık özür diliyoruz ama biz Çorlu'yu yine de çok seviyoruz, ayda bir muhakkak geliyoruz. Dostlarımızı ziyaret ediyoruz. Sanayi ile ilgili olarak önemli çalışmalar yaptık. Levent Kılıç kaymakamımız da koşturuyor, seviliyor sayılıyor. Arkamızdan gelen kaymakamın da iyi olması bizim için çok iyi. Arkamızdan gelen çok iyi olmazsa, eksikler ya da fazlalıklar arkasından gideni bile rahatsız ediyor ama arkamızdan gelen selefimiz olan iyi olursa biz de mutlu oluyoruz çünkü güzellik devam ediyor ve siz de yaptıklarınızı görüyorsunuz. Bu vesile ile kaymakamımıza, eşime, okul müdürüne, Nurteks firmasına belediyemize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç da, “Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Okullarımızda güzel şeyler olmaya başladı. Müdürlerimiz okullarda tavuk besleyip yumurtalarını satarak kütüphane yapmaya başladılar. Engellilerle ilgili güzel çalışmalar var okullarımızda. Okul müdürlerimizin güzel çalışmaları var. Okul müdürlerimiz sportif alanlarda yatırım yaptılar. Öğrencilerimiz için güzel bir tesis oldu. Projeyi başlatan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Halı saha açılışında konuşan Çorlu Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Yüksel Çelik ise, “Eğitim geleceğe yapılan en önemli yatırımdır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin öğrenim gördükleri kurumların fiziki şartlarının zenginliği öğrencilerimizin ihtiyaçlarına hitap etmesi onlar için büyük bir şanstır.2014 - 2015 döneminde öğretmenimiz olan Zehra Doğan'ın öncülüğünde başlatılan halı saha çalışması o dönemin Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan'ın girişimleri ile hız kazandı. Sahanın alt yapı çalışmalarında Çorlu Belediyesi'nin desteği bizleri mutlu etti. Düzenleme çalışmaları konusunda Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'müz maddi ve manevi yanımızda oldu. Öğrencilerimize böyle güzel bir spor alanı kazandırılmasında Nurteks Genel Müdürü İzzet Nalçakan'a, Satış Yöneticisi Mehmet Kaya'ya, Tufan Mert Madencilik'ten Şerif Sakallı ve Kumteks Madencilik'ten Uğur Aydın'a desteklerinden ötürü teşekkür ederim” diye konuştu.

 

HABER : TEKİRDAĞ (İHA) 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı