301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Mart 2015 - Perşembe 01:08 Bu haber 1496 kez okundu
 
Çorluda Paralel Soruşturması Devam Ediyor
GÜNDEM Haberi
Çorluda Paralel Soruşturması Devam Ediyor

Akparti Çorlu İlçe Başkanı İsmet Albayrak Çorlu gündemine dair açıklamalarda bulundu. Son günlerde kamuoyuna yansıyan “Çorlu’da Paralel Operasyonu” ve “Çorlu Belediyesindeki İmar Usulsüzlükleri” hakkında açıklamalarda bulunan İsmet Albayrak “soruşturmalar devam ediyor” dedi.

Soruşturma Devam Ediyor.
Akparti Çorlu ilçe teşkilat binasında gazetemiz muhabiri sorularını yanıtlayan Akparti Çorlu İlçe Başkanı İsmet Albayrak “soruşturmalar devam ediyor bizde takip ediyoruz” dedi.


Dosya İçişleri Bakanlığında
İsmet Albayrak “Gold Business Center konusu daha önce gündeme geldiğinde konu ile ilgili olarak, Çorlu Kaymakamlığı ile irtibata geçmiştik, bu bina hakkında şikayetin savcılığa intikal ettirildiğini ve dosyasının o gün itibarı ile İçişleri Bakanlığına ulaştığını bize bildirdiler” dedi.


Müfettişler Geldi
İsmet Albayrak “o günlerde, İçişleri Bakanlığının o bina hakkında inceleme yapıp yapmayacağı konusunda bir karar vereceğini söylemişlerdi, o günlerde İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş geleceği yönünde görüş hakimdi ve nitekim de bu gerçekleşti Müfettişler gelerek inceleme yaptı” dedi.
Çorlu Belediyesinde sadece Gold Business Center ile ilgili değil, diğer binalar ile ilgili dosyalarda incelendiğini kaydeden Akparti İlçe Başkanı İsmet Albayrak  “ruhsat verilen diğer bazı binalar hakkında da incelemeler yapıldı” dedi.


Belediye Meclisi Üyeleri İfade Verdi
İsmet Albayrak “Çorlu Belediye Meclisi üyelerinin ifadelerinde görüldüğü kadarı ile, sadece imar ile ilgili konularda değil diğer ruhsatlar ile konularda şikayetler gündeme gelmişti bundan dolayı belediye meclisi üyelerinin ifadelerine başvuruldu” dedi.
Nazmi Aydoğmuş’un İmza Attığı Diğer Binalarda Sıkıntılı
“Diğer taraftan Gold Business Center binasının mimarı olan Nazmi Aydoğmuş’un imza attığı başka binalarda da sıkıntıların olduğu görülüyor bunlarda ortaya çıktı.”dedi.


Mimarlar Odası da Gerçeği Gördü
Mimarlar Odasının daha önce Nazmi aydoğmuş’un yanında olduğunu kaydeden Akparti İlçe Başkanı İsmet Albayrak  “Bu güne kadar mimarlar odası bu mimar arkadaşımızı ile birlikte hareket ediyordu. Ancak bu Gold Business Center binasın da yapılan işler bardağı taşıran son damla oldu, gördüğümüz kadarı ile kamuoyundan edindiğimiz bilgiler çerçevesin de, Mimarlar odasın da artık bu mimar arkadaş ile hareket etmediği çok net bir şekilde görülüyor” dedi.


Gold Business Center İskan Aldı Mı?
Gold Business Center binasının Çevre ve Şehirçilik Bakanlığından iskan için, izin aldığı yönünde duyumların olduğunun sorulması üzerine; Akparti Çorlu İlçe Başkanı İsmet Albayrak “hayır ben böyle bir bilgiye sahip değilim” dedi.


İnsanları da Zor Durumda Bırakmak İstemeyiz
Çorlu Belediye Meclisi Üyesi ve İmar Komisyonu Başkanı Nazmi Aydoğmuş’un Çorlu’da mimarlığını yaptığı diğer binalarda da sıkıntılar olduğunun sorulması üzerine İsmet Albayrak “şu bina, bu bina diyemem, ama mimar arkadaşın imza attığı diğer binalarda inşaat ruhsatları verilirken bir takım tadilatların yapıldığı, o tadilatların da yönetmeliklere uymadığı ve bazı aşımların olduğu yönünde ifadeler var, ancak bunlar bize belge olarak ulaşmış değil, bu durumda insanları zor durumda bırakmak da istemeyiz” dedi.


Çorlu’da Paralel Soruşması mı Ne Durumda
Çorlu’da bir iş adamları derneğine yapılan operasyonun ardından 80 civarında iş adamı ve siyasetçinin adının geçtiği bir suç duyurusunda bulunulduğu yönünde bilgiler var bu konu hakkında bilginiz var mı sorusuna;
Bir Hafta Öncesinde Duyum Almıştık
Akparti Çorlu İlçe Başkanı İsmet Albayrak “adı geçen derneğe polis operasyonu yapılmadan bir hafta önce; bir sohbet ortamında savcı tarafından bize şöyle bir konu iletilmişti ‘bu dernek ile ilgili vatandaşlar tarafından şikayetler varmış, Savcılık makamı sözlü yada yazılı bir şikayette bulunulması durumunda konunun üzerine gidecek ve soruşturma başlatılacak’ şeklinde bir duyum gelmişti” dedi.


Dernek Hakkında Şikayetler Olmuş 
Açıklamasına devam eden Akparti Çorlu İlçe Başkanı İsmet Albayrak “nitekim de bu sohbet konuşmasından bir hafta sonra, bu derneğe emniyet güçleri tarafından operasyon düzenlendi, demek ki vatandaşlarımız bu dernek hakkında şikayette bulunmuşlar ki bu operasyon yapıldı.” Dedi.
TAGİD’e yapılan polis operasyonu soruşturmasının devam ettiğini kaydeden İsmet Albayrak “her hangi bir yeni gelişme yok, bildiğim kadar ile soruşturma devam ediyor” dedi.

Kaynak: (trthaber.com.tr) - trthaber.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı