301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Mayıs 2016 - Pazartesi 15:49 Bu haber 1668 kez okundu
 
DIŞ TİCARET OKULU FİNAL SUNUMLARI İLE SONA ERDİ
Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) tarafından 15 Nisan tarihinde başlatılan Dış Ticaret Okulu eğitimleri tamamladı.
GÜNDEM Haberi
DIŞ TİCARET OKULU FİNAL SUNUMLARI İLE SONA ERDİ

24 firmanın katıldığı eğitimlerde Trakya Bölgesi'nde faaliyet gösteren KOBİ'lerin dış ticaret kapasitelerinin artırılması amaçlandı. 
TRAKYAKA merkez hizmet binasında yapılan eğitimlere, Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ'dan yoğun katılım oldu. 7 haftaya yayılan ve 10 gün süren eğitimlerde, her eğitim günü bir basamak olarak kullanıldı ve firmalar eğitim sonunda varış noktası olarak ihracat stratejilerini oluşturdu.
Eğitimlerin sona ermesinin ardından açıklama yapan TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin, bölgede ihracat yapan firma sayısını artırmaları gerektiğine vurgu yaparak, "Ajans olarak KOBİ'lerimizin rekabet edebilirliklerinin ve uluslararası pazarlara erişebilmelerinin sağlanması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesine çok önem veriyoruz. Dış Ticaret Okulu projesi hedeflere ulaşmak için alanında uzman eğiticilerle hayata geçirdiğimiz projelerden sadece biri. Bölgemizde öne çıkan, rekabetçi sektörlere yönelik olarak farklı eğitimleri de hayata geçirdik. Bu proje ile bölgemizden ihracat yapan firma sayısını artıracağız. 26 Mayıs'ta gerçekleştirilen proje çalıştayında firmalardan bu stratejilerini sunmalarını istedik. Önümüzdeki günlerde başarılı bulunan ilk üç firmayı açıklayacağız. Stratejisi başarılı bulunan 3 firmamıza 5 gün daha danışmanlık verilecek. Bu 5 gün, firma ve danışman arasında belirlenecek tarihlere yayılabilecek ve danışmanlık hizmeti firmanın kendi yerinde alabilecek" dedi.
TRAKYAKA Yatırım Destek Ofisleri aracılığıyla, iş ortamının geliştirilmesi için Trakya Bölgesi'ndeki firmaların dış ticaret kapasitelerinin artırılmasına yönelik Dış Ticaret Okulunda, alanında uzman eğitmenler tarafından Doğru Müşteri Segmenti Belirleme, Yöntemleri, Ürün Konumlandırma, Pazar Araştırma Yöntemleri, Dış Pazarlara Ulaşımda Kullanılan Bilgi Kaynakları, Uluslararası Pazarlama, Dağıtım Kanalları, Ürün Destek-Müşteri Hizmetleri, Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi, Ürün Kalite Standartları ve Sertifikasyonlar ve Kalite-Yönetim-Çevre-Güvence Sistemleri eğitimleri verildi.

 

HABER : TEKİRDAĞ (İHA) 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı