301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Şubat 2015 - Pazar 23:34 Bu haber 2382 kez okundu
 
Doç.Dr. Ali İhsan Erdağ CHP'lilerle kahvaltıda buluştu
Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Doç.Dr. Ali İhsan Erdağ, 15 Şubat 2015 Pazar günü saat 11.00'de Bahar Turistik Tesisleri'nde yapılan kahvaltıda partililerle bir araya geldi.
SİYASET Haberi
Doç.Dr. Ali İhsan Erdağ CHP'lilerle kahvaltıda buluştu

CHP İlçe Teşkilatından katılımın olmadığı kahvaltıya Doç.Dr. Ali İhsan Erdağ'ın dışında eşi Şehla Erdağ, İlk Kurşun Gazetesi köşe yazarı ve aynı zamanda Ali İhsan Erdağ'ın Siyasi Danışmanı olan Hakan Sönmez'le birlikte, CHP Malkara Gençlik Kollarından bir grup ile çok sayıda partili ve yerel basın mensupları katıldı.

Adaletin kantarıyla oynarsan, gün gelir o kantar seni de tartar

Partililere hitap eden Doç.Dr. Ali İhsan Erdağ, bu tür kahvaltıları Tekirdağ'ın tüm ilçelerinde yaparak, insanlara kendini tanıtıp, bu sayede onlarla yüz yüze görüşme fırsatı bulduğunu söyledi. Ankara Kırıkkale Üniversitesi'nde Ceza Hukuku alanında akademisyen olarak görev yapan Erdağ, 20 yıldır Ankara'da olduğunu belirtti. Siyasetin merkezinde olduğunu dile getiren Erdağ konuşmasında," Maalesef ülkede siyaset iyiye doğru gitmiyor. Ülkemizde hukuğun ayaklar altına alındığını görüyoruz. Bu nedenledir ki benim asıl mücadelem hukuk alanında olacak. Hukuk anlayışını günlük olarak değerlendiremezsiniz. Hani o adaletin kantarı vardır ya! İşte o kantarın ayarıyla oynanmaz. Çünkü ayarıyla oynadığın o kantar, gün gelir seni de tartar. Ülkemizde adaletin kantarıyla çok oynanıyor. İşte ben bir ceza hukukçusu olarak bunun mücadelesini vereceğim. Ben hırsızlardan hesap sormaya geliyorum. Bu halkı sömüren, yoksulluğa mahkum edenlerden hesap sormaya geliyorum. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın." diye konuştu. Çarpık düzeni eleştiren Erdağ, "Ben ceza hukukçusuyum. Adaletten ayrılmam. Gerektiği zaman bağrıma taş basarım, sevdiğimi asarım. Ben bozuk düzenin düzenbazlarıyla kavga etmeye geliyorum. Bu ister diğer partilerden olsun, ister kendi partimden olsun fark etmez. " dedi.

 

En doğrusu "Ön seçimdir" kararı halk vermeli

Sözü ön seçime getiren Erdağ, İstanbul'da kesin çıkabileceği yerlerden aday gösterilmek istendiğini, hatta Tekirdağ'da kendisine kontenjan verildiğini, ancak kendisinin sandıktan çıkmayı tercih ettiğini dile getirdi. Sandıktan çıkmanın kendisi için daha onurlu olduğunu, şahsi tercihinin ön seçimden yana olduğunu vurgulayan Erdağ şunları söyledi : " Merkez yoklaması, merkez ataması, temayül yoklaması hiç önemli değil. Ben aday adayıyım. Genel merkez neyi takdir ederse, onu yapsın. Ama bir CHP'li olarak şahsi tercihim ön seçimden yanadır. Halktan kaçılmaz. Kurulsun ön seçim sandıkları halk versin son kararı. Kim çıkarsa sandıktan o gitsin. Ben çıkarsam yürür giderim. Ama o sandıktan bir başka aday da çıkarsa, bu defa da onun arkasından yürür giderim." "Biz biat partisi değiliz." diyerek diğer siyasi partilere gönderme yapan Erdağ, " Seçim kadınlarla ve gençlerle kazanılır. Seçimlerde görev alan, mücadele eden gençlerin ve kadınların, bir gün ben de bu partiye milletvekili olabilirim diye hayal edebilmesi lazım. Milletvekili olabilmek için illa bir Profesör ya da zengin olmaya gerek olmamalı." şeklinde konuştu.

 

CHP'nin 6 okunu Ankara'nın kalbine saplayacağız

25 yıllık ceza hukukçusu olduğunu söyleyen Doç.Dr. Ali İhsan Erdağ, siyasi hayatı boyunca öyle ya da böyle halkından kopmuş olan, Büyük Atatürk'ün koca çınarını, Cumhuriyet Halk Partisi'ni halkla kucaklaştırmak için uğraşacağını belirtti. Bu amaçla Tekirdağ'ın 11 ilçesinde bu tür kahvaltılar, toplantılar tertipleyerek, Tekirdağ halkına davalarını anlatmayı amaçladıklarını ifade eden Erdağ, "Bugün burada ilk turumuzu bitiriyoruz. Bizim Tekirdağ'da bir sorunumuz yok. Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ'da zaten birinci parti. Bizim davamız aynı başarıyı Anadolu'nun diğer yerlerinde de yakalamak. Ben Cumhuriyet Halk Partisiysem eğer bunu başarmalıyım. Davamız bu olacak. Biz CHP'yiz. Bizim taşıdığımız sorumluluk da bunu gerektirir. Biz iktidar mücadelesini birlikte yürüteceğiz. Asker gibi çalışacağız. Ben kısa soluklu o üç günlük siyasetçilere benzemem. O altı ok Ankara'nın kalbine saplanana kadar da bu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğim."Ben Türkiye'nin her yerine gidip, CHP'lilerle bu tür toplantılar yapıyorum." dedi.

 

CHP Tekirdağ'da kimi aday gösterse kazanır

Seçim kazanmanın kolay olmadığını vurgulayan Erdağ, "Seçim kazanmak zor iştir. Ben bütün belediye Başkanlarımı ve Millet vekillerimi tenzih ederek şunu söylemek istiyorum. CHP'den Tekirdağ'da kimi aday göstersen kazanır. Tekirdağ'da insanlar Atatürk'e oy veriyor. Bu nedenle bizim davamız Anadolu'ya ağırlık vermek olmalı. " şeklinde konuştu.

CHP Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Doç.Dr. Ali İhsan Erdağ konuşmasını şöyle tamamladı : "Atatürk'ün Partisi koca çınar Cumhuriyet Halk Partisi'ni iktidara taşıma noktasında Genel Başkanı kim olursa olsun, örgütlerimle birlikte asker gibi çarpışacağız. Ben bu uğurda mücadele eden bir nefer olarak görüyorum kendimi. Bu parti iktidar olana kadar, bıkmadan, usanmadan, ev ev, kapı kapı dolaşarak CHP'yi iktidara taşımaya var mısınız? Yolumuz iktidar yolu olsun. Hepinize teşekkür ediyorum."

 

Kahvaltıdan Sonra Malkara Belediyespor'un maçını izledi

CHP Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Doç.Dr. Ali İhsan Erdağ, kahvaltı sonrasında Malkara 14 Kasım Stadı'na geçerek Süper Amatör ligde mücadele eden Malkara Belediyespor  ile 1911 Çerkezköyspor arasındaki maçın ilk 10 dakikasını şeref tribününde seyretti.

 

Doç.Dr. Ali İhsan Erdağ Kimdir ?

21 Eylül 1970 tarihinde Tekirdağ Barbaros ilçesinde doğan Erdağ, Kepirtepe Öğretmen Lisesi mezunu. Yüksek Öğrenimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamlayan Ali İhsan Erdağ, sonrasında Almanya'nın Heidelberg Üniversitesi'nde master ve doktora yapmış. Adi Yargı Hakim Adayı olan Erdağ, Kırıkkale Üniversitesi'nde Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemesi Hukuku alanında öğetim üyesi olarak dersler verdi. Almanca, İngilizce ve Latince bilen Erdağ'ın 500'ün üzerinde ulusal-uluslararası bilimsel toplantılarda bildirileri, 20 bilimsel makalesi, 3 bilimsel kitabı ve 15 bilimsel tez danışmalığı bulunuyor. Aslen Azerbaycanlı olan Şehla Erdağ ile evli olan Doç.Dr.Ali İhsan Erdağ'ın  bir kızı var.

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı