301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Mayıs 2016 - Pazartesi 17:57 Bu haber 1533 kez okundu
 
Elmalı Mahallesi’nde İzci Kampı gerçekleştirildi
Malkara 14 Kasım Spor Kulübü bünyesinde kurulan Malkara 14 Kasım Küçük İzci Ünitesi 27 - 29 Mayıs tarihlerinde Elmalı Mahallesi'nde izci kampı etkinliği gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Elmalı Mahallesi’nde İzci Kampı gerçekleştirildi

İstanbul Beylikdüzü, Tekirdağ, Muratlı, Kırklareli, Lüleburgaz ve Malkara izcileri tarafından gerçekleştirilen kampta cumartesi gecesi düzenlenen Ateş Gecesi etkinliğine; Malkara Belediye Başkanları Celal Yılmaz, Bahaettin Cömert, Trakya İzciler Birliği Federasyonu Başkanı Orhan Taymaz, Elmalı Mahallesi Muhtarı Hasan Çinko ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gerçekleştirilen etkinlikte; 27 Mayıs 2016 Cuma günü Malkara'ya gelen izci grupları ilk günü Malkara'da geçirdikten sonra kamp yapacakları Elmalı Mahallesi'ne geçtiler. Gündüz kalacakları çadırları kuran izciler, gece ise ateş yakıp, şarkılar ve gösteriler eşliğinde Malkaralı vatandaşlara eğlenceli bir gece sundular. Ayrıca izci kampında aday izciler yemin töreni yaptı. 40 izci adayı kamp gecesi uluslararası mahkemelerde dahi geçerli olan ve doğruluğuna inanılan izci yeminini ederek aday izcilikten tam izciliğe geçiş yaptı. İzciler, Pazar günü çadırlarını sökerek Malkara'ya döndü. Sabah kahvaltısını parkta yapan izci grupları ilçe caddelerinde törenle yürüyerek kampı sonlandırdı.

Gecenin anısına desteklerinden dolayı Malkara Belediyesi adına Belediye Başkan Yardımcısı Bahaettin Cömert’e plaket verildi.

Haber - (malkaram.com)

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı