301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Şubat 2015 - Çarşamba 13:13 Bu haber 1195 kez okundu
 
Evrenbeyli kadınlar çiftçiliği öğreniyor
Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü “Çiftçi Eğitim Programı” kapsamında çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşan bayanları eğitiyor
GÜNDEM Haberi
Evrenbeyli kadınlar çiftçiliği öğreniyor

Geçtiğimiz hafta Evrenbey Mahallesi’nde kadınların katılımıyla İlçe Tarım Müdürlüğü Veteriner Hekimi Neslihan Köseler, Ziraat Mühendisi Elçin Sarı ve Ziraat Mühendisi Ebru Küçükkoyuncu tarafından “SÜT SAĞIM HİJYENİ” konulu eğitim toplantısı yapıldı.

      Gerçekleştirilen seminerde, Sütün kalitesini etkileyen faktörler, Yüksek kaliteli sütün önemi ve hayvan sahiplerine ekonomik katkısı, Kaliteli süt üretmek için yapılması gerekenler, Hijyenik sağım koşulları ve sağım sonrası sütü saklama ve depolama koşulları anlatıldı.

      Seminerde, kadın çiftçilerden gelen sorular yanıtlanarak, süt verimini arttırmanın ve süt ürünlerini farklı şekillerde değerlendirmenin yollarına değinildi.

      Yapılan açıklamada; “Eğitim seminerleri ile kırsalda yaşayan ve çiftçilikle uğraşan kadınların tarımsal konularda bilinçlendirilmesi ve çiftçi hanımların sosyal güvenliği konusunda farkındalık yaratılması amaçlanmaktadır” denildi.

 

Haber : Saygın Gazetesi

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı