301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Haziran 2016 - Perşembe 10:25 Bu haber 2773 kez okundu
 
Festival Ateşi 52. Kez Yandı
52. Uluslararası kiraz festivali görkemli korteji ile festivale damgasını vurdu.
REKLAM Haberi
Festival Ateşi 52. Kez Yandı

Bu yıl 52.'si düzenlenen Tekirdağ Kiraz Festivali Korteji geniş çaplı bir katılımla görkemli bir şekilde gerçekleştirildi.

Endüstri Meslek Lisesi önünde toplanan 52. Tekirdağ Kiraz Festivali Kortejine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan,  Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, İlçe Belediye Başkanları, diğer protokol üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Dernek Üyeleri, Siyasi Partilerin Temsilcileri, Varna Bandosu, Afrika-Brezilya-Kolombiya Dans Grupları, Bulgaristan Gösteri Grupları, Tiyatro Sanatçıları  Sühely Uygur, Behzat Uygur Tiyatro Ekibi,Necla Uygur, Nuri Alço, Saba Tümer, Ayşe Arman, Sefa Doğanay ve çok sayıda vatandaş katıldı. Valilik önüne kadar süren yürüyüş boyunca vatandaşlar korteje büyük ilgi gösterdi.

Yürüyüş sonrası kortej Valilik önünde düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı. Çelenk koyma töreni sonrası festival ateşi yakılarak festival açılışı resmi olarak yapıldı. Afrika-Brezilya-Kolombiya Dans Gruplarının gösterileri vatandaşlardan büyük beğeni topladı.

 

kaynak : http://www.tekirdag.bel.tr/

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı