301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
31 Mayıs 2016 - Salı 16:12 Bu haber 3069 kez okundu
 
H.H. Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi mezunlarını uğurladı
Malkara Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Lisesi mezuniyet töreni okul bahçesinde yapıldı. 2015 – 2016 Eğitim / Öğretim yılında H.H. Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi 114 öğrenci mezun oldu.
GÜNDEM Haberi
H.H. Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi mezunlarını uğurladı

Törene; Kaymakam Osman Altın, Belediye Başkan Yardımcısı Bahaettin Cömert, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, İlçe Müftüsü Fahrettin Kaya, Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Turan Ayhan,  Ak Parti İlçe Başkanı Gökhan Şentürk ve Yönetim Kurulu üyeleri,  Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış, TSO Başkanı Ümran Bilgin, Süt Üreticileri Başkanı Osman Turgutlugil, Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz,  Belediye Meclis üyesi Afşin Turan, TEMA İlçe Başkanı Hasan Akçay,  İş Adamları,  Okul Müdürleri ile Okul – Aile Birliği Yönetim Kurulu üyeleri, öğretmenler, mezun olan öğrenciler, öğrenci velileri ile davetliler katıldı.

     Tören mezun olan öğrencilerin yerini almasıyla başladı. İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Okul Müdürü Turan Ayhan öğrencilerine hitaben  bir konuşma yaptı:

“Bu yıl 26. mezunlarımızdan 114 öğrencimizi iş hayatına ya da bir üst öğrenim kurumlarına uğurlayacağımız Törenimize, hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz.

Değerli misafirler; Okulumuz 86 yılında açılmış olup 6 ayrı meslek alanı 410 öğrenci eğitim öğretim görmekte 4 idareci 34 kadrolu öğretmen görev yapmaktadır. İki branş dışında öğretmen ihtiyacı bulunmamaktadır.

Okul olarak en büyük problemimiz ön yargılarımızdır.

Meslek lisesine giden öğrencilere yönelik toplumun ön kabulleri.

Öğrenci sayımızın giderek azalması bu ön yargılarımızın sonucudur.

Göreve geldiğimden 2 yılında, okulumuzun imkânlarının, fırsatlarının çok büyük olduğu rahatlıkla ifade edebilirim Okulumuzun her bölümü değerli ve geleceği kaybolmayacak bölümler meslekler. Ülkemizin hızla gelişmesi sürecinde mesleki okul çıkışlı kişiye olan ihtiyaç artmaya devam etmekte her geçen yıl görüştüğümüz iş adamları eleman bulamamaktan şikâyet etmektedir.

Sizlerden, öğretmen ve yöneticiler olarak istirhamımız mesleki okullara hamilik ederek buradaki öğrencilerimizin kendi öz güvenlerini geliştirmesine ve toplumun olumsuz bakış açısının kırılmasına bizlere yardımcı olmanızdır.

Bu önem ve desteğinizin sonucu olarak geçtiğimiz yıl Trakya Kalkınma Ajansı Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği halinde kaynak simülatörü alınmış ve tam teşekküllü bilgisayar laboratuarı okulumuza kazandırılmış otomasyon atölyemiz daha da geliştirmiştir.

Buradan mezun olan öğrencilerimiz diploma ile birlikte iş yeri açabilme belgesine de sahip olmaktadır. İsterlerse sınavsız okullara devam edebilecekleri gibi, ÖSYM sonuçlarına göre kendileri için ayrılan kontenjanlara öncelikli olarak ve tüm diğer bölümlere gidebilmektedir.

Okulumuz Fatih Projesi kapsamına alınmış tüm sınıf ve atölyelerimiz interaktif tahtalar takılmış, ağ bağlantıları da planlamaya alınmıştır.

Bu öğretim yılı başında ana binamızda deprem güçlendirmesi yapılmış, drenaj ve mantolama yapılmış okulumuz bir anlamda yenilenmiştir.

Buradaki bakış açımız “yeterince iyi, iyi değildir” felsefesi, "durmak gerilemenin başlangıcıdır" esası ile önümüze yeni hedefler koyarak onları geçme çabası, demokrasi kültürünün yaygınlaşması, hoşgörü ve disiplinin bir arada yürütülmesi, öğrenci veli, öğretmen ve iş dünyamızla ortak fikirler oluşturarak birlikte karar verme ve uygulama anlayışı içindeyiz

Sevgili gençler; Mesleki bir okul olarak sizlerden, beklentilerimiz çok büyük.

Zira sizler, bu ülkenin birliği ve dirliğinin temel unsurusunuz. Her kesimle irtibat halinde her kesimle iş yapabildiğiniz için, sizin ilişkilerinizdeki, işlerinizdeki önem, ihtimam, nezaket, anlayış kalite kısacası EDEP ve ADAP tüm toplumumuzu etkileyecektir.

Sizler işlerinizi sürekli yenileyebildiğiniz geliştirebildiğiniz ölçüde çok kısa zamanda işçi durumunda işveren durumuna yükselebilir, çevrede hatırı sayılır duruma gelebilirsiniz. İçimizde bizi bu günümüzde yalnız bırakmayan iş adamlarımızın pek çoğu bu yollardan geldiler.

Bunun tek şartı güven dürüstlük, sürekli iyileştirme ve gelişme içinde olmaktır.

Delikanlım; Sakın ola başını öne eğme, dik dur vakarını takın. Sen kimseden noksan, eksik değilsin. Tam tersine sen hemen yarın işyeri açabilecek, üretim yapıp kendine, ailene ve ülkene katkıda bulunabilecek durumdasın. İşindeki başarın ve yükselişin ahlaki güzelliklerin senin en büyük erdemindir.

Beşeri münasebetlerdeki kabiliyetlerinizi geliştirmeli bunları kişiliğinizin bir parçası haline getirmelisiniz.

Karşılaşılan zorluklar ne kadar büyükse bunların üstesinden gelmek o kadar onur vericidir.

Öğrenme hayat boyu devam ediyor.

Unutmayın asla ÇARESİZ DEĞİLSİNİZ. ÇARE SİZSİNİZ

Değerli veliler; Onları hep birlikte hayata hazırlamaya çalıştık. Onların şimdiye kadar eksik ve yanlış tarafları mutlaka olmuştur. Ama hayat böyle yaşanmadan öğrenilmiyor. Bundan sonra da onlara desteğiniz olacağı gibi beklentileriniz de olacak. Bizler öğrencilerimizin hayat merdivenin de onlara en iyisini vermeye çalışmanın gönül huzuru içindeyiz.

Mezunlarımıza güveniyor ihtiyaçları olduğunda da kurum olarak her zaman burada bulunduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Değerli Misafirler; Okulumuzun kurulmasına vesile olan Hüsniye Anamızı rahmetle anıyorum. Bunu devam ettiren vakfımıza Macar ailesine okul aile birliğimize bizlerden desteklerini esirgemeyen siz iş adamlarımıza öğrenci velilerimize ve tüm davetlilere teşekkür ederim.

Sevgili gençler; Atatürk"ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için sorumluluklarımızı paylaşarak, milli eğitimin temel amaçlarını benimsemiş, araştırmaya ve düzenli çalışmaya önem veren yaklaşımımızla sürekli sizlerin ve okulumuzun kalitesini arttırmaya çalışıyoruz. Hayat yolculuğunun bir safhası daha geride kaldı. İniş çıkışlarda şirazenin kaymaması için pergelin sivri ucu sabit kalmalı. Kalmalı ki sendelendiğinde toparlanma şansı olsun. Pergelin sivri ucunun basacağı yeri ararsanız bunu milli eğitimin amaçları içinde bulabilirsiniz. Özü milli manevi değerlerdir. Bunun etrafına tüm insanlığın kabul ettiği mutlak doğruları yerleştirebilirsiniz.

Bu sözlerimizin arasına birkaç kuruş harçlık sıkıştırdım. Hiç bitmeyecek cinsten. Harcamaktan korkmayın.

Tüm personelim adına sağlık, mutluluk ve başarılar diler, gözlerinizden öperim. Yolunuz açık olsun. Saygılarımla...”

PROGRAM AKIŞI

Sunuculuğunu  Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Gülsüm Şen  ile Bilgisayar Bölüm Şefi Samet Özarslan’ın birlikte gerçekleştirdiği programda;  

 • Okula yaptıkları katkılarından dolayı yardımsever iş adamlarına Okul Müdürü Turan Ayhan  tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.
 • Öğrenci velilerinden Refik Akyol ile Mesut Atakan’a okula yaptıkları desteklerden dolayı Okul Müdürü Turan Ayhan tarafından plaket verildi.
 • Güngör Tarım A.Ş. ve Günay Pano’nun dizüstü bilgisayar hediyelerini Okul Müdürü Turan Ayhan teslim aldı.
 • Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu üyeleri Hüsniye Akyol, Suzan Sönmez, Safinaz Bora, Nurcan Anar, Melihaİşsever, Namigar Güney, Fatma Duran ve Sema Özdoğan ‘a Okul Müdürü Turan Ayhan ile Müdür yardımcısı Sezai Çakal  tarafından plaket verildi.
 • Öğrencilerden Tolgahan Öztürk, Oktay Altun ve Emre İşcan müzik dinletisi sundu.
 • Mezun olacak öğrenciler adına Alper Öz törende bir konuşma yaptı.
 • Anadolu Teknik Lisesi’nde ilk beşe giren Berkay Bulut, Hüseyin Özdemir, Onur Bakkal, Yunus Kaya ve Süleyman Beyaz’a hediyelerini Okul Müdürü Turan Ayhan verdi.
 • Endüstri Meslek Lisesi’nde ilk beşe giren Onur Çekiç, Üzeyir Bulut, Şaban Kesikburun, Özden Dikiş ve Ümit Turunç’a hediyelerini Okul Müdürü Turan Ayhan verdi.
 • Okul öğrencileri Anıl Çelik, Hüseyin Yıldırım ve Buluthan Arı tarafından kurulan WMG adlı rap müzik grubu seslendirdiği parçalarla izleyenlerinden alkış aldı.
 • Anadolu Teknik Lisesi adına Berkay Bulut, Endüstri Meslek Lisesi adına Onur Çekiç ve Motorlu Araçlar Teknolojisi Alan Şefi Recep Süzen “Mezunlar Kütüğü”ne plaket çaktı.
 • Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Ayten Çengel yönetimindeki halk oyunları ekibi bir gösteri sundu.
 • Mezun olan 114 öğrenciye protokolde bulunan davetliler tarafından plaket ve hediyeleri verildi.
 • Bayrak ve Flama devir – tesliminin ardından öğrenciler “Mezuniyet Yemini” ettiler ve keplerini havaya fırlatarak mezun olmanın sevincini yaşadılar.

Haber – malkaram.com

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı