301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Haziran 2016 - Cuma 11:24 Bu haber 3054 kez okundu
 
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Yıl Sonu Etkinlikleri Yapıldı
Kapaklı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Yıl Sonu El Sanatları Sergisi ve Etkinlikleri düzenlendi.
REKLAM Haberi
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Yıl Sonu Etkinlikleri Yapıldı

Eski belediye meydanında düzenlenen programa İlçe kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, Kapaklı Halk Eğitim Müdürü Bayram Çoğu, Siyasi Parti ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

EBRU’DA HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

Serginin açılışını protokol üyeleri ile birlikte İlçe kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz yaparken, Gürbüz ve beraberindekiler sergiyi gezerek eğitmenlerden sergi hakkında bilgi aldılar. Başkan Mandalı ve Kaymakam Gürbüz sergiden kursiyerler tarafından yapılan birer tablo satın alırken, daha sonra sergi alanında bulunan Ebru köşesinde önlüklerini giyerek hünerlerini sergilediler.

''KURS KALİTESİNİ VE ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTIRMAK ÖNCELİKLE AMACIMIZDIR''

Etkinliklerde konuşan Halk eğitim merkezi Müdürü Bayram Çoğu, “Halk Eğitim Merkezi örgün eğitimi hiç almamış, eğitimini tamamlamış veya bir aşamasında bırakmış olan vatandaşlarımıza okuma, yazma, sosyal, kültürel ve mesleki kurslar veren eğitim kurumlarıdır. Bu kurslarla insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek, bilgi ve becerilerini artırmak, onları meslek sahibi yapmak ve ülkemizi Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak öncelikli hedefimizdir.

Dünyada sınırların kalktığı, gelişen ve değişen teknolojiye uyumun elzem olduğu ve insanların yaşam standartlarının oldukça yükseldiği çağımızda yaklaşık 1300 değişik programda eğitim veren halk eğitim merkezlerinin önemi oldukça artmış ve artık halk eğitim merkezleri dikiş, nakış kursu imajından kurtulmuştur. Çağın gereği olarak açılan kursların ve kursiyerlerin sayısını artırmak kadar, kurs kalitesini ve çeşitliliğini artırmakta öncelikli amacımız olacaktır.

251 KURSTA 5099 VATANDAŞ HİZMET ALDI

Bu yıl içerisinde 60 mesleki, 151 genel ve 40 okuma, yazma kursu açarak toplamda 251 kurs ile 5099 vatandaşımıza hizmet verdik. Bunu da nüfusumuza oranlarsak % 5 yapar ki, sadece gece eğitimi veren bir kurum için başarı sayılabilir ama altını çizerek söyleyeyim ki ben ve ekibim için başarı sayılmaz. Okullar hayat olsun projesi kapsamında 54 adet kurs açarak örgün eğitime devam eden öğrencilerimizin sosyal kültürel yönden gelişmelerine katkı sağladık. Ayrıca açık öğretim faaliyetleri kapsamında 818 açık lise, 895 açık öğretim, öğrencilerimizin kayıt, kayıt yenileme, nakil ve sınav işlemlerini yürütmekteyiz.” Dedi.

Programın ilk günü defile ve halk oyunları ile son bulurken, Programın 2. Gününde de sergi gün boyu açık kaldı. Yıl sonu sergisi 2. Günün akşamında Halk oyunları gösteri ve etkinliklerle sona erdi.

kaynak : http://www.kapakli.bel.tr/

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı