301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Mayıs 2016 - Pazartesi 20:26 Bu haber 2763 kez okundu
 
Halk Ozanları Çorlu'da Buluştu
Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan halk ozanları ve aşıklar buluşması, Çorlu’da gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Halk Ozanları Çorlu'da Buluştu

Çorlu Ozanlar Derneği tarafından organize edilen ve Çorlu Belediyesi ile Kültür Bakanlığı'nın destekleri ile bu yıl üçüncüsü düzenlenen Aşıklar Şöleni renkli güzel görüntülere sahne oldu.


Çorlu Belediyesi Memduh Şevket Esendal Sahnesi'nde düzenlenen etkinliğe Türkiye’nin bir çok bölgesinden davet edilen aşıklar katıldı. Etkinlikten bir gün önce Tekirdağ’ın tarihi ve turistlik yerlerini gezen aşıklar, izleyicilerden tam not aldılar.


Açılış konuşmasını yapan Çorlu Ozanlar Deneği Başkanı Abdullah Erol, katkılarından dolayı Çorlu Belediye Bakanı Ünal Baysan’a teşekkür ederek, “Belediye ve Kültür Bakanlığı destekleri ile Çorlu’da bu yıl geleneksel hale getirdiğimiz 3. Aşıklar Bayramı'nı düzenlemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Geçen yılki etkinliğimiz son derece güzel geçti. Türkiye’nin 10 değişik bölgesinden aşıklarımız Çorlu’ya gelerek unutulmaz güzel bir etkinliğe imza attılar. Çorlu Ozanlar, Şairler ve Aşıklar Derneği olarak hedeflerimizden biriside bu kültüre emek vermiş ebediyete intikal etmiş ozanlarımız ve aşıklarımızın isimlerini her daim yaşatmaktır. İkinci Aşıklar Bayramını Şarköy, Eriklice köyünde doğup büyümüş ve orada kabri bulunan Aşık Zülfikar Divani adına yaptık. Kültür Bakanlığımız bu etkinliğimizde bize destek sağladı. Aşıklarımız ayaklı kültür elçilerimizdir. Etkinliğimizden önce Tekirdağ’ın tarihi ve turistlik yerlerin gezdik. Gittikleri yerlerde Tekirdağ’ve Çorlu’yu en iyi şekilde anlatacaklardır. Bize bu güne kadar destek olan ve bu kültürün yaşamasında katkısı olan herkese teşekkür ederim” dedi.


Çorlu Ozanlar Derneği Başkanı Abdullah Erol’un konuşmasından sonra Türkiye’nin değişik yörelerinden gelen aşıkların seslendirdikleri eserler izleyicilerin büyük beğenisini topladı. Aşıklar Bayramı sonunda katılımcılara plaket taktim edildi.

 

Haber: SERDAR ŞAHİN - TEKİRDAĞ (İHA)

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı