301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Mart 2015 - Pazartesi 10:12 Bu haber 2568 kez okundu
 
HASTA ETME ADAMI ADLI OYUNDA KAHKAHA TUFAN
26 Şubat Perşembe günü Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nde Hasta Etme Adamı isimli oyunu sahneleyen Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu, Çerkezköylü tiyatro severlere keyifli dakikalar yaşattı. Çerkezköy halkı tiyatroya büyük ilgi gösterirken Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi Salonu yine yetersiz kaldı.
KÜLTÜR Haberi
HASTA ETME ADAMI ADLI OYUNDA KAHKAHA TUFAN

ÇERKEZKÖY BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
   İki perde olarak sahnelenen ‘Hasta Etme Adamı’ isimli tiyatro büyük beğeni toplarken, tiyatronun sonunda seyircileri selamlayan Süheyl ve Behzat Uygur Kardeşler, Çerkezköy’ün kendileri ve rahmetli babaları usta tiyatro sanatçısı Nejat Uygur için çok önemli bir yerinin olduğunu belirterek, “2 yıl aranın ardından Çerkezköy’de siz tiyatro severlerle buluşmak bizler için çok güzel bir duygu” açıklamasını yaptılar.
GENÇ VE DİNAMİK BİR BAŞKANINIZ VAR
   Çerkezköy’ün genç, dinamik ve çalışkan bir Belediye Başkanının olduğunu belirten Süheyl ve Behzat Uygur Kardeşler, Çerkezköy’deki salonun küçük olduğunu belirterek, “İnşallah genç ve çalışkan Belediye Başkanımız daha büyük ve modern salonlar yapacaktır. Kendisi bu konu ile ilgili çalışmaların sürdüğünü söyledi. İnşallah en kısa sürede yapılır” ifadelerini kullandıktan sonra Çerkezköy halkına teşekkür ettiler.
AKAY USTA OYUNCUYU UNUTMADI
   Tiyatronun sonunda sahneye çıkan Belediye Başkanı Vahap Akay, oyunu sahneleyen Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu ekibine teşekkür ettikten sonra usta tiyatro oyuncusu Nejat Uygur’u rahmet ve minnetle andığını belirterek, oyunu sahneleyen Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu’na teşekkür etti ve çiçek takdim etti.
   Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Hasta Etme Adamı’ isimli tiyatro oyununu Belediye Başkanı Vahap Akay’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları İmdat Özgör, Atilla Can, Kent Konseyi Başkanı Serkan Karagöz, CHP İlçe Başkanı Birol Öztürk, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Olcay Palak, CHP Kadın Kolları Başkanı Ebru Alaca, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar izledi.
OYUNUN KONUSU ŞÖYLE
   Hasta Etme Adamı isimli iki perdelik tiyatro oyunu günümüzde hastanelerde doktorlar ile sağlık personellerinin başına gelen trajikomik olayları işliyor.
   Oyunun içinde hastane girişinden ameliyathaneye, acil servisten morga kadar birçok kapıyı aralanıyor. Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu, hastane içerisinde yaşanan komik olaylarla izleyenleri gözlerinizden yaşlar gelinceye kadar güldürüyor ve aynı zamanda düşündürüyor.
Altı skeçten oluşan ve bir bütünlük içinde sağlık meselelerini hem doktor hem hasta perspektifinden anlatan bir tiyatro oyunu. Doktora şiddet, aile hekimliği, diyetisyen, tıp balosu, ambulans, doğumhane gibi başlıklar üzerinden sağlık sektörünü hicvederek her yönüyle çeşitli durumları anlatmaya çalışan bir komedi. Tüm bu kahkahanın altında ise aslında hem hastalar hem de doktorlar için hazırlanmış cümleler var. Dâhiliyeciler, pratisyen hekimler, profesör doktorlar, ambulans şoförleri, sekreterler, hemşireler, hastalar, hastalık hastaları, doğuranlar, baba olanlar, diyetisyenler, aile hekimleri... Hepsi bu oyunda…
   Oyuncular: Süheyl Uygur, Behzat Uygur, Önder Keskin, Kahraman Sivri, Duygu Paracıkoğlu, Nurten İnan

 

Kaynak: www.cerkezkoy.bel.tr

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı