301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Haziran 2016 - Perşembe 10:59 Bu haber 1975 kez okundu
 
Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
Çorlu Belediyesi Haziran Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.
GÜNDEM Haberi
Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısında alınan kararlar:

-Hizmet alım ihalelerinin gelecek yıllara ait hizmet yüklenmeleri konusu görüşülerek oybirliği ile kabul edildi.

-Ramazan ayında yurtdışında bulunan kardeş şehirlerimizden Kumanova, Dobriç  ve Dulovo'da soydaşlarımıza  iftar yemeği verilmesi ve söz konusu iftar yemekleri için 50.000 TL bütçe ayrılması kararlaştırıldı.

-Adı aynı olan Hıdırağa Mahallesi Çiçek Caddesi ile Şeyhsinan Mahallesi Çiçek Sokak’ın birinin adının değiştirilmesi konusunda çalışma yapılmak üzere cadde ve sokak isimleri belirleme komisyonuna havale edildi.

-İmar planı değişiklikleri görüşülmek üzere imar komisyonuna havale edilirken, Komisyon Başkanı Fatma Gürel tarafından sunulan İmar Komisyon Raporu, komisyon görüşleri doğrultusunda kabul edildi.

-Çorlu'nun tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini fotoğraf sanatını kullanarak anlatmak ve Belediye'ye ait fotoğraf arşivi oluşturmak için fotoğraf yarışması düzenlenmesi ve ödüllerin belirlenmesi hususu görüşülmek üzere plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

-Alipaşa Mahallesi Yükselen Caddesi'ndeki park alanına Alipaşa Parkı, Hürriyet Mahallesi Erim Sokak'ta yer alan park alanına Nazım Hikmet Ran Parkı, Kazımiye Mahallesi Piri Reis Caddesi'ndeki park alanına Memduh Şevket Esendal Parkı, Çorlu Belediyesi kapalı yüzme havuzuna Mustafa Kemal Atatürk, Ticaret Odası önündeki 35 metrelik caddeye Muhsin Yazıcıoğlu isimlerinin verilmesi konusu görüşülmek üzere cadde ve sokak isimleri belirleme komisyonuna havale edildi.

-Temmuz ayında hizmete alınması planlanan Çorlu Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu'nun çalışma esasları ve ücret tarifesinin belirlenmesi hususu plan ve bütçe komisyonuna; ilave içkili yer bölgeleri ile ilgili dilekçeler içkili yer tespit komisyonuna havale edildi.

Toplantının bitiminde konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan herkesi 3 Haziran 2016 Cuma günü Kumyol Caddesi'nde gerçekleştirilecek altyapı çalışmaları temel atma törenine davet ederken; İzmir'de Türkiye Şampiyonası'nda mücadele edecek küçük kızlar voleybol takımına ve 22-23 Haziran tarihlerinde Bükreş'te yapılacak olan Avrupa Şampiyonası'nda milli sporcu olarak ülkemizi temsil edecek Çorlu Belediyesi Spor Kulübü güreşçi kızlarına ilgili müsabakalarda başarılar diledi. 

 

kaynak : http://www.corlu.bel.tr/

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı