301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Şubat 2015 - Çarşamba 12:52 Bu haber 2561 kez okundu
 
Hocalı Katliamı Büyükşehir Belediyesince Protesto Edilecek
23 yıl önce Hocalı Kasabasında Ermeniler tarafından gerçekleştirilen katliam, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği bir organizasyon ile protesto edilecek.
REKLAM Haberi
Hocalı Katliamı Büyükşehir Belediyesince Protesto Edilecek

Rus desteğiyle Ermeniler tarafından 1992 yılında, 25 Şubat’ı 26 Şubat’a bağlayan gecede Hocalı Kasabası’nda bebek, çocuk, yaşlı, hamile demeksizin toplam 613 kişi Azeri sivil yakılarak, elleri kolları kesilerek, derileri yüzülerek ya da gözleri oyularak hunharca katledildi.

Hocalı’da yaşanan bu katliama ne Birleşmiş Milletler ne de batılı ülkeler ciddi bir şekilde tepki göstermediler. Fransa’da bir karikatür dergisinde öldürülen 12 masum gazeteci için gösterilen tepkinin onda biri gösterilmedi.

Batılı ülkelerin her zamanki çifte standartlı bu tutumu sayesinde Ermeni kuvvetleri, Hocalı Katliamı’nın ardından Dağlık Karabağ Bölgesi’ni ve bir kısım Azerbaycan topraklarını işgal ettiler.

Sözde Ermeni soykırım iddialarının 100. Yılı nedeniyle, dünyanın her yerinde müthiş şekilde propaganda yapılırken, henüz 23 yıl öncesinde yaşanan bu olaya dünya gözünü yummamalı, kayıtsız kalmamalıdır.

İyi bilmemiz ve unutmamamız gereken “HOCALI KATLİAMI” ile ilgili olarak, 26 Şubat 2015 Perşembe günü saat 14:00’te İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda, Azerbaycan’dan gelecek iki milletvekili ile Azerbaycan İstanbul Konsolosu’nun konuşmacı olarak katılacağı bir panel gerçekleştirilecek.

 

Kaynak: www.tekirdag.bel.tr

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı