301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Mart 2015 - Cumartesi 22:39 Bu haber 3855 kez okundu
 
Hüsniye Hanım Meslek Lisesi 150 fidanı toprakla buluşturuyor
Malkara'da eğitim veren Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, "Daha Yeşil bir Okul!.." sloganıyla 150 fidanı okul bahçesinin farklı yerlerinde toprakla buluşturuyor.
EĞİTİM Haberi
Hüsniye Hanım Meslek Lisesi 150 fidanı toprakla buluşturuyor

Malkara Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nden alınan ve aralarında Dışbudak, akçaağaç, çınar, ıhlamur, çam, katalpa cinsi ağaçların olduğu 150 adet fidan, Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin geniş bahçesine dikiliyor. 20 Mart 2015 Cuma günü Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde yapılan fidan dikimine Okul Müdür Baş Yardımcısı Ali Osman Akça, Teknik Müdür Yardımcısı İbrahim Özcan, Tarih Öğretmeni Süleyman Turgut ve Motorlu Araçlar Teknolojisi Alan Şefi Recep Süzen ile 11-C Sınıfı Motor Bölümü öğrencileri katıldı.

Öğrencilerimize doğa sevgisini aşılıyoruz

Şu ana kadar yaklaşık 50 fidanı toprakla buluşturduklarını belirten Teknik Müdür Yardımcısı İbrahim Özcan, bütün fidanların okulun öğrencileri tarafından dikildiğini ve kendilerine zimmetlendiğini dile getirdi. Dikilen her fidanın bakımı yine onu diken öğrenci tarafından yapılacak. İbrahim Özcan, bu sayede hem öğrencilerdeki doğa sevgisini arttırırken, hem de okul bahçesini daha büyük bir yeşil alana kavuşturmuş olacaklarını sözlerine ekledi. Güven, " Bu fidanları toprağa elleriyle diken öğrencilerimiz yıllar sonra birer yetişkin olarak bahçeye gelip diktikleri fidanların kocaman bir ağaç olduğunu gördüklerinde, yaptıklarının ne kadar önemli olduğunu o zaman daha iyi anlayacaklar." diye konuştu.

Haber : Emin Borazan & Onur Akıncı (malkaram.com)

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı