301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Mart 2015 - Pazartesi 19:15 Bu haber 1702 kez okundu
 
İlçe Tarım Müdürü Erbaş :"Birçok projeyi Malkara'ya kazandıracağız"
Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Cengizhan Erbaş, önümüzdeki dönemde birçok projeyi Malkara'ya kazandıracaklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
İlçe Tarım Müdürü Erbaş :

Malkara'da bugüne kadar ciddi bir proje üretilmediğini söyleyen Erbaş, "İlçe Tarım Müdürlüğü olarak yapmak istediğimiz en önemli hizmetlerden biri de proje oluşturmak. Gelen projeleri de değerlendirip teşvik etmek." dedi.

Yeni Yerine Taşınan İlçe Tarım Müdürlüğü imajını da yeniledi

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yeni adresine taşındı. Daha önce 14 Kasım Şehir Stadının karşısındaki binada hizmetini sürdüren Müdürlük, Malkara çiftçisine daha iyi şartlarda hizmet verebilmek için Gazibey Mah. Kurtuluş Cad. No 81 Gold Park Evleri'ne taşındı. İlçe Müdürü Cengizhan Erbaş, konuyla ilgili malkaram.com'a yaptığı açıklamada "Bundan böyle çiftçilerimize yeni yerimizde hizmet vereceğiz. İlçe Müdürlüğü olarak, uzun yıllar hizmet verdiğimiz hizmet binasında çalışmanın, gerek personel açısından, gerekse çiftçilerimize hizmet noktasında çeşitli zorluklarla karşılaşıldığını biliyorduk. Vatandaşın o ortamda hizmet alması çok zor. Yeni yerimiz her yönden çok daha iyi oldu." diye konuştu.

Hizmet Alanımız Sadece Tarım ve Hayvancılıkla Sınırlı Değil

"Bizim hizmet alanımız sadece tarım ve hayvancılıkla sınırlı değil." diyen İlçe Müdürü Erbaş, Gıda konusunda da üretim aşamasından insanların midesine girinceye kadar, tüm aşamaların kontrol ve denetiminin kendilerinde olduğunu söyledi. Erbaş, "Gıda işin içine girince bizim işimiz biraz da koruyucu hekimlik gibi oldu." dedi.

 

2002'den Bu Yana Tekirdağ'dayım

2002'den bu yana Tekirdağ'da olduğunu söyleyen Cengizhan Erbaş,  Aralık 2014'te Malkara'da İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü olduğunu hatırlattı. Sağlık Bakanlığı'ndan kurumlar arası geçişle Tarım Bakanlığı'na geçtiği bilgisini paylaşan Erbaş, Ziraat Fakültesi mezunu ve  Yüksek lisansını da yapmış. Genç İlçe Müdürü şu anda doktora yapıyor.

 

Tekirdağ'daki Hayvancılığın Yüzde 60'ı, Tarımın da Yüzde 45 Malkara'da Yapılıyor

Malkara'da tarım ve hayvancılığın küçüldüğü şeklindeki görüşe katılmadığını vurgulayan Cengizhan Erbaş, "Tekirdağ geneline baktığımızda, Tekirdağ'daki hayvancılığın yüzde 60'ı Malkara'da yapılıyor. Tarımın da yüzde 45'i Malkara'da. Tarım ve Hayvancılık olarak İl Müdürlüğü'nün toplamda yaptığı işin yarısı burada. Malkara'da çok ciddi bir potansiyel var. " şeklinde konuştu.

 

Bizim İlçe Tarım Müdürlüğü Olarak Yapmak İstediğimiz En Önemli Hizmetlerden Biri Proje Oluşturmak.

 Ancak gelecekte bu korkulanın olmaması için tarım ve hayvancılığın daha da geliştirilmesi gerektiğini söyleyen İlçe Tarım Müdürü Cengizhan Erbaş, konuyla ilgili şunları söyledi:" Malkara'da tarım ve hayvancılığın daha da gelişmesi için proje geliştirilmesi fikrine katılıyorum. Malkara'da göreve geldiğim andan itibaren projelere önem verdim. Baktığımız zaman Malkara'da ciddi bir proje üretilmemiş. Bizim İlçe Tarım Müdürlüğü olarak yapmak istediğimiz en önemli hizmetlerden biri proje oluşturmak. Gelen projeleri de değerlendirip teşvik etmek."  Malkara'da yakın zamanda iki projeye destek olduklarından bahseden Erbaş, Yaylagöne Köyünde organik ürün üretilip, satılması projesini Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hayata geçireceklerini dile getirdi. Projenin Trakya kalkınma Ajansı'na sunulduğunu söyleyen Erbaş, "Biz de proje aşamasında teknik destek veriyoruz. Önümüzdeki dönemde birçok projeyi daha Malkara'ya kazandıracağız." diye konuştu.

Haber : Emin Borazan & Onur Akıncı (malkaram.com)

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı