301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Haziran 2016 - Çarşamba 18:35 Bu haber 2184 kez okundu
 
İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İMZA TÖRENİ
Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Çorlu Hizmet Merkezi ile Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) arasında düzenlenen İşbaşı Eğitim Programı imza töreni gerçekleştirildi. İmza altına alınan işbaşı eğitim programı ile Çorlu TSO`ya 4 adet personel tahsisi yapıldı.
GÜNDEM Haberi
İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İMZA TÖRENİ

Düzenlenen program ile ilgili olarak bilgi veren Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün, ülke genelinde işsizlikle mücadele kapsamında başlatılan İşbaşı Eğitim Programı ile gençleri meslek sahibi yapmak, işsizliği azaltmak ve kalifiye eleman ihtiyacını gidermek için el birliğiyle çalıştıklarını söyledi. Sülün, dönemsel ya da uzun süreli personel istihdamı ile bölgelerindeki işsizlik sorununun çözümüne katkıda bulunmanın kendilerini memnun ettiğini dile getirdi.
İşbaşı Eğitim Programı hakkında bilgiler veren İŞKUR Çorlu Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Durmuş ise, kurumlarına kayıtlı işsizlerin yine kurumlarına kayıtlı işyerlerinde, daha önceden edindikleri teorik bilgileri uygulama yaparak pekiştirmelerini ve mesleki deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen programın, işverenin istihdam edeceği kişiyi kendisinin yetiştirmesine imkan sağladığını dile getirdi. Durmuş, “Öğretmenlik, avukatlık, mühendislik, muhasebecilik gibi nitelik gerektiren mesleklerde de program düzenlenmesine engel bir durum bulunmuyor. Kişinin öncelikle kurumumuza kayıtlı işsiz olması gerekiyor. Ayrıca 15 yaşını tamamlamış olmak, işverenin birinci veya ikinci derece kan hısmı veya eşi olmamak, emekli olmamak, programın başlama tarihinden önceki 3 aylık dönemde programın yapılacağı işyerinin çalışanı olmamak, iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanarak, danışmanın uygun görüşünü almak, açık öğretim ilkokulu, ortaokulu ve lisesi ile yükseköğretim öğrencileri hariç öğrenci olmamak şart” dedi.
Program süresiyle ilgili bilgi veren Ahmet Durmuş, “Günlük en az 5, en fazla 8 saat, haftada en fazla 6 gün, haftada en fazla 45 saattir. Kurumumuz tarafından, katılımcıya işbaşı eğitim programına katıldığı her bir fiili gün için; Katılımcı zaruri giderleri, Genel Sağlık Sigortası primleri, iş kazası ve meslek hastalığı primleri ödenir. İşveren program süresince herhangi bir gider ödememektedir” diye konuştu.  

 

HABER : TEKİRDAĞ (İHA) 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı