301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 08:10 Bu haber 12582 kez okundu
 
Kandilli'den Tekirdağ için Deprem Uyarısı!..
Kandilli'den Tekirdağ için deprem uyarısı geldi. Yanılmayı çok isteriz ama deprem yaklaşıyor.
GÜNDEM Haberi
Kandilli'den Tekirdağ için Deprem Uyarısı!..

Hürriyet'ten İpek Özbey'in Boğaziçi Üniversitesi Kandili Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener ile yaptığı röportajda çarpıcı açıklamalara yer verildi.

Hürriyet gazetesinde yayınlanan röportajda Boğaziçi Üniversitesi Kandili Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, "Marmara Denizi içinde 7.5, 7.4, 7.2 deprem üretebilecek faylar var ve şu anda enerjiyi biriktirmiş durumda. Yanılmayı çok isterim ama bu deprem olacak." ifadelerini kullandı.

KANDİLLİ: TEKİRDAĞ'DA 7.5 LİK ENERJİ BİRİKTİ 

Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener Tekirdağ'daki fay hatlarında enerji biriktiğini belirterek; "Marmara’daki fayı Çınarcık, Merkez ve Tekirdağ çukurlarını kat eden üç parça olarak görüyoruz. u fayın bu parçasında şu ana kadar 7.5’lik deprem üretebilecek bir enerji birikmiş durumda ve birikmeye devam ediyor." ifadlerini kullanarak, vatandaşları uyardı.

TEKİRDAĞ'DA DEPREMİN VAKTİ GELDİ Mİ? 

Deprem zamanının yaklaştığını belirten Haluk Özener "Bir sonraki depremin Marmara Denizi’nde olacağı, büyüklüğünün de yaklaşık 7.2 ve üzerinde olacağı 2000’lerden bu yana herkesin bildiği birşey. Fakat zamanı bilmek mümkün değil, bir ay sonra da üç sene, 10 sene sonra da olabilir.Bilmemiz gereken şu, kısa bir zaman içersinde kırılmaya hazır bekleyen, Marmara Denizi içinde 7.5, 7.4, 7.2 deprem üretebilecek faylar var ve şu anda enerjiyi biriktirmiş durumda bekliyorlar." dedi

SÖYLEMESİ ACI AMA DEPREM YAKLAŞIYOR 

Marmara'daki fayların çok fazla enerji depoladığını belirten Haluk Özgener, "İnsanlar depremin olacağı tarihin çok uzak olduğunu, mümkünse de hiç gelmeyeceğini duymak istiyor. Ama durum öyle değil. Burada ilk deprem için iyi ihtimal 7.2, kötü ihtimal 7.5’lik bir deprem. Hepsi aynı anda kırılırsa, ama tarihte 2 fay hattı aynı anda hiç kırılmamış. 7 şiddedinde bir deprem olsa dahi yıkım çok olacaktır." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı