301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Mayıs 2016 - Cumartesi 19:07 Bu haber 1922 kez okundu
 
KBB Uzmanları, Tekirdağ’da bir araya geldi
Trakya Kulak Burun Boğaz (KBB) Derneği’nin düzenlediği organizasyonda, Türkiye genelindeki 11 ilden alanında öncü KBB uzmanları Tekirdağ’da bir araya geldi.
SAĞLIK Haberi
KBB Uzmanları, Tekirdağ’da bir araya geldi

Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi konferans salonunda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan etkinliğe, İstanbul, Gaziantep, Adana, Antalya, Kayseri, Elazığ, Diyarbakır, Denizli, Kırklareli. Edirne ve Tekirdağ illerinden alanında öncü KBB uzmanları ve aile hekimleri katıldı.


Seminer öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan NKÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Erdoğan Gültekin, programın Tekirdağ’da düzenlenmesinin önemine değinerek, “Trakya KBB Derneği olarak, Türkiye’deki bütün KBB Anabilim Derneği başkanlarını çağırarak gerçekleştiriyoruz etkinliğimizi. Burada, hem canlı cerrahi sunumu hem de Trakya Bölgesi’ndeki Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Keşan, Malkara ve Tekirdağ’daki KBB bölümündeki, aile hekimi olan arkadaşlara, eğitimlerini vermek üzere, yılda iki kere düzenlenen toplantıdan bir tane olan KBB Toplantısını, Tekirdağ’da yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şu anda gelen konuşmacı hocalarımız, Türkiye’nin en ileri gelen anabilim dalları başkanları, dernek başkanlarıdır. Etkinliğin, bölgemizdeki KBB hekimleri ve aile hekimleri için büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi.“EĞİTİM TESİSİ YAPMAK İÇİN ARSA ALIMI ÇALIŞMALARI İÇİNDEYİZ”


Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mete Kıroğlu ise, programda yaptığı açılış konuşmasında, “Bu toplantıların devam ediyor olması açıkçası sizlerin emekleriyle oluyor. Şu anda Türk KBB Derneği Başkanlığını yürüttüğüm bir aylık süre içinde, neler yaptığımız konusunda birazcık bahsedeyim. Öncellikle, Ankara’daki meslektaşlarımız, Sağlık Bakanlığı’nda ve Sağlık Güvenlik Kurumu’nda, bazı çalışmalara başladılar. Bu çalışmalar arasında firmalarla ilgili bazı sorunları çözmek, aynı zamanda da puanlarımızı yükseltmek için çalışmalar yapmaya başladık. Gerçekten KBB puanları çok düşük. Ankara’da iletişime geçerek, eğitim tesisi yapmak için arsa alımı çalışmaları içindeyiz. İhalede ne kadar söz sahibi oluruz onu bilemiyorum. Burada ciddi bir Temporal Kemik Diseksiyon Laboratuvarı kurma amacımız var. Klinikler arası değişim programını ortaya koyduk. Mayıs sonunda sizlere birer yazı gelecek. İsteyen uzman, ‘Ben gideyim Ankara Hacettepe’de nasıl bir eğitim sistemi var’ onu görebileyim diyebilecek. Yine bu Ekim ayının içinde, eğer sizler de gönderirseniz, asistanlarınızı toplayıp, Temporal Kemik Diseksiyonu veya Endoskopik Cerrahisini kadavra üzerinde yaptırmayı düşünüyoruz. Yani bu ciddi bir eksiklik, eskiden birçok asistanımız bunu hastalar üzerinde öğreniyordu. Artık kadavralar üzerinde öğrenip, kliniğine dönebilecek” diye konuştu. KBB uzmanlarının tecrübelerini paylaştığı eğitim seminerinin gün boyu devam etti.

 

Haber - (Tekirdağ - İHA)

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı