301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Mayıs 2016 - Perşembe 15:25 Bu haber 1350 kez okundu
 
Koyun ve Keçilerde Elektronik Küpe Dönemi başladı
"Koyun ve Keçilerin Elektronik Kimliklendirilmesi ve Kaydı Projesi " kapsamında Malkara'da Koyun ve Keçilere elektronik küpe takılmasına başlandı.
GÜNDEM Haberi
Koyun ve Keçilerde Elektronik Küpe Dönemi başladı

Proje ve uygulamaları konusunda açıklamalarda bulunan Malkara  İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cengizhan ERBAŞ; "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından, ülkemizde koyun ve keçilerin elektronik olarak kimliklendirilmesi ve kayıt sisteminin kurularak hayvan hareketlerinin izlenmesi, hayvan hastalıklarının kontrol altına alınması ve gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla AB'ye uyumlu "Koyun ve Keçilerin Elektronik Kimliklendirilmesi ve Kaydı Projesi" yürütülmektedir” dedi.

Müdür Erbaş;  "Koyun ve keçi türü hayvanlarda elektronik kimliklendirmeye geçilmesiyle beraber, daha önce manuel kayıt tutma ve veri tabanına aktarma işleminde  gecikmeler olabilmekteydi. Yeni Uygulama ile birlikte bu olumsuzlukların önüne geçilebilecek; Hayvancılık işletmelerinde küpelenen, aşılanan, sağlık muayenesi yapılan veya sevk edilen hayvanların kayıtları ve veri tabanına aktarılması elektronik ortamda hatasız ve hızlı bir şekilde yerinde yapılabilecektir. Ayrıca, koyun ve keçilerin elektronik kimliklendirilmesi ve kaydı, sağlıklı ve güvenilir verilerin tutulmasını, hayvan hareketlerinin etkin olarak izlenmesini, hayvan hastalıkları ile mücadelenin desteklenmesini ve hayvancılık desteklemelerinin hedefine ulaşmasını sağlayacaktır" diye konuştu.

Haber - (malkaram.com)

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı