Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
03 Haziran 2016 - Cuma 16:13 Bu haber 5958 kez okundu
 
Malkara Anadolu Lisesi’nde mezuniyet coşkusu
22 yıldır Malkara’da kaliteli ve düzeyli eğitim anlayışıyla hizmet veren Malkara Anadolu Lisesi, 2015/2016 öğretim yılında okuldan mezun olan öğrencileri için görkemli bir mezuniyet töreni düzenledi.
REKLAM Haberi
Malkara Anadolu Lisesi’nde mezuniyet coşkusu

Okul bahçesinde gerçekleştirilen törene; İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Gülbağcı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yılmaz Oğur, Anadolu Lisesi Müdürü Mümin Lütfüoğlu, Okul Aile Birliği Başkanı Elena Demircan  ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz, Vergi Dairesi Müdürü Halime Duğan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri ile davetliler katıldı.

Program mezun olacak 130 öğrencinin alkışlar eşliğinde tek tek yerlerini almasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

HERKES KENDİ KAPISININ ÖNÜNÜ SÜPÜRSÜN

Anadolu Lisesi Müdürü Mümin Lütfüoğlu yaptığı açılış konuşmasında; Öncelikle bugün Alman Meclisinde kabul edilmiş olan sözde Ermeni soykırımı tasarısını bir tarihçi olarak Alman meclisine iade etmeyi bir borç biliyorum. Herkes kendi kapısının önünü süpürsün diyorum” dedi.

SONSUZ BAŞARILAR DİLEDİ

Lütfüoğlu konuşmasının devamında; “Mezun olan öğrencilerimize iki hafta sonra gerçekleştirilecek LYS sınavında başarılar diliyorum. Öğrencilerimiz okulumuzda aldıkları eğitimle hayata en iyi şekilde hazırlandılar. Bundan sonraki hayatlarında sonsuz başarılar diliyorum” diye konuştu.

Bugün 29 Mayıs İstanbul’un fethinin 562. yıldönümü. Bu özel ve anlamlı günde bizde Malkara Anadolu Lisesi olarak mezuniyet törenimizi güzel ve anlamlı kılmak istedik. Konuşmasında öğrencilerine de seslenen Lütfüoğlu; Okulumuzda gösterdiğiniz başarıyı bundan sonraki hayatınızda da gösterebilmeniz için  koyduğunuz hedefler doğrultusunda Fatih’in İstanbul’a baktığı kararlılıkla yani “YA İSTANBUL BENİ ALIR YA BEN İSTANBUL’U ALIRIM” kararlılığıyla hedeflerinizi ortaya koymanız gerekiyor. Bunu gösterirseniz toplumsal alanın her alanında başarılı olacaksınız ve takdir edileceksiniz. Buna canı gönülden inanıyorum” diye konuştu.

 Programın devamında Bayrak ve Flama teslim töreni ilgiyle izlendi. Ardından, Okul Meclis Başkanı Ahmet Bulak günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı. 

OKUL AİLE BİRLİĞİNE PLAKET

Okul yararına yaptıkları başarılı çalışmalarından dolayı Okul Aile Birliği Başkanı Elena Demircan ve Yönetim Kurulu üyeleri Fatma Gülçiçek, Nebahat Mutlu ve Serpil Torun’a Okul Müdürü Mümin Lütfüoğlu tarafından teşekkür plaketi sunuldu. Okul Aile Birliği Başkanı Remsiye Akdeniz duygu yüklü bir konuşma yaptı.

GECEYE AYRI BİR RENK KATTILAR

Okul öğrencileri tarafından oluşturulan müzik grubu (Muratcan İşlek – Metehan Güger – Zülal Öz – Aleyna Topçu – Yasin Kartel – Halil Ahmet Kızıldemir) seslendirdiği şarkılarla geceye ayrı bir renk kattı.

BÜYÜK ALKIŞ ALDI

Okul öğrencilerinden Beyzanur Köknel’in seslendirdiği “DOST MUSUN?” adlı şiiri programı izleyenlerden büyük alkış aldı.

AİLELERİ DE MUTLULUKLARINA ORTAK OLDU

Okul birincisi Melek Gedik’e, okul ikincisi Damla Gündüz’e ve okul üçüncüsü Nisa Nur Kenar’a plaketleri ve hediyeleri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yılmaz Oğur tarafından verilirken, başarılı öğrencilerin aileleri de bu mutluluğa ortak oldu.

PLAKET ÇAKTI

Programın devamında okul birincisi Melek Gedik bir konuşma yaparak, 2015 – 2016 öğretim yılı mezunları adına mezuniyet kütüğüne plaket çaktı. Halk oyunları gösterilerinin ardından 12. Sınıf başkanları tarafından kesilen mezuniyet pastasının ardından, mezun olan öğrencilere öğretmenleri ve protokol tarafından plaketleri verildi.

MEZUN OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADILAR

 Mezuniyet töreninin finalinde geri sayımla birlikte  tüm öğrenciler aynı anda keplerini havaya atarak mezun olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadılar. Mezuniyet töreni gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

GÖRÜNMEYEN YÜZLER RESİM SERGİSİ

Görsel Sanatlar  dersi ve Ders Dışı Resim Egzersizi çalışmalarında öğretmenleri Birsen Uygun önderliğinde başarılı öğrenciler 2015 – 2016 eğitim döneminde yaptığı birbirinden güzel çalışmaları “Görünmeyen Yüzler Resim Sergisi”nde sergiledi. Davetliler resim sergisini büyük ilgi gösterdi.

Haber – malkaram.com

 

 

Haberi Sosyal Medyada Paylaş :

 
 
 
 
 
 
 
Aile Kasabı
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı