301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Mart 2015 - Çarşamba 19:18 Bu haber 1573 kez okundu
 
Malkara Anadolu Lisesi Ulusal Şiir Yarışması sonuçlandı
Malkara Anadolu Lisesi'nin "100 yıllık bir destan Çanakkale 1915" konulu Ulusal şiir yarışması sonuçlandı. Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi Öğrencisi Asena Beyza Biçer "Son Kale Çanakkale" adlı şiiriyle yarışmada birinci oldu.
EĞİTİM Haberi
Malkara Anadolu Lisesi Ulusal Şiir Yarışması sonuçlandı

Malkara Anadolu Lisesi tarafından Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı anısına ulusal çapta "100 yıllık bir destan Çanakkale 1915"  konulu şiir yarışması gerçekleştirildi. Türkiye genelinde 70 ilden 357 şiirin değerlendirmeye alındığı yarışma sonuçlandı. Konuyla ilgili malkaram.com'a açıklama yapan Malkara Anadolu Lisesi Müdürü Mümin Lütfüoğlu, askeri okullardan, fen liselerinden, Özel Fen Liselerinden, Anadolu liselerinden, sosyal Anadolu liselerinden, Anadolu İmam Hatip Liselerinden, mesleki ve teknik liselerden, Şırnak'tan Edirne'ye kadar Türkiye'nin dört bir yanından çok sayıda öğrencinin yarışmaya katıldığını söyledi.

 

6 Kişilik jüri tarafından 357 eser tek tek değerlendirildi

Yarışmaya başvuran 357 adet eserin birbirinden bağımsız  6 kişilik jüri heyeti tarafından değerlendirildiğini vurgulayan Mümin Lütfüoğlu, Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi'nden Prof. Dr. Aziz Kılınç, Namık Kemal Üniversitesi'nden Yrd.Doç.Dr. Tevfik Sütçü, Trakya Üniversitesi'nden Yrd.Doç.Dr. Muammer Erdem ve Malkara Anadolu Lisesi'nde görevli 3 edebiyat öğretmeninin eserleri tek tek değerlendirip puan verdiğini söyledi.

 

Yarışmanın birincisi Çorum'dan

Jüri üyelerinin değerlendirilmeleri sonucunda dereceye giren eserler şu şekilde oluştu :

 

Ödül töreni 18 Mart'ta Kültür Sarayı'nda

Malkara Anadolu Lisesi Müdürü Mümin Lütfüoğlu, yarışma sonucunda dereceye giren öğrencilerin, 18 Mart 2015 Çarşamba günü Malkara'da yapılacak olan programda ödüllerini alacaklarını söyledi. Yarışmaya Çorum'dan katılan ve birinciliği kazanan Asena Beyza Biçer isimli öğrencinin, ödül töreninde ona birinciliği kazandıran şiirini okuyacağını dile getiren Lütfüoğlu,

Yarışma birincisine 1.915 TL

Yarışma İkincisine 1.881 TL

Yarışma Üçüncüsüne 1.873 TL

Mansiyon kazanan üç öğrenciye de yarım altın

verileceğini söyledi.

Birincinin ödülünü Doğuş Emlak'ın sahibi Ramadan Özgen, ikincinin ödülünü, Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şaban Aytaç, üçüncünün ödülünü de Malkara Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz'ün vereceğini sözlerine ekleyen Lütfüoğlu, desteklerinden dolayı hepsine teşekkür etti. Lütfüoğlu sözlerinin devamında "Malkara'daki kurum ve kuruluşlara, bize inandıkları ve hiçbir zaman bizleri geri çevirmedikleri için ayrıca müteşekkir olduğumu söylemek istiyorum." diye konuştu.

Dereceye giren Öğrenciler Malkara Anadolu Lisesi öğrencilerinin evinde misafir edilecek

18 Mart'ta yapılacak ödül töreni için ilçemize gelecek öğrencilerin, Malkara Anadolu Lisesi öğrencilerinin evlerinde misafir edileceğini belirten Mümin Lütfüoğlu, "bu sayede misafir öğrencilerin kendi öğrencilerimizle kaynaşmasını sağlayacağız dedi. Lütfüoğlu, öğrencilerin ailelerinin de Malkara öğretmenevinde kalacağını sözlerine ekledi.

 

18 Mart'ta Malkara Anadolu Lisesi'nde de bir program yapılacak

Kültür Sarayı'ndaki ödül töreninin ardından saat 13.00'te okulda da bir program yapılacağı bilgisini paylaşan Müdür Lütfüoğlu, Okulda yapılacak programda misafir öğrencileri kendi öğrencileriyle buluşturacaklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı geliyor

Malkara Anadolu Lisesi Müdürü Mümin Lütfüoğlu, Saat 14.30'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımının okulda özel bir gösteri yapacağını da sözlerine ekledi.

 

Malkara Anadolu Lisesi kendini aşmış bir okuldur

Okul olarak, Malkara'yı çok daha farklı projelerle buluşturmaya devam edeceklerini söyleyen Mümin Lütfüoğlu şöyle konuştu : "Malkara Anadolu Lisesi kendini aşmış bir okuldur. Bu okulun öğrencisi de öğretmeni de bunun farkındadır. Biz okul olarak önümüze büyük hedefler koyduk. Bu yolda yılmadan mücadelemizi sürdürecek ve hedeflerimizi gerçekleştireceğiz."

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı