301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 07:40 Bu haber 1114 kez okundu
 
Malkara Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
Malkara Belediye Meclisi 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine göre 12 Nisan 2019 Cuma günü saat 16.00’da Nisan ayı gündemini görüşmek üzere Belediye binasındaki Meclis Odasında Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'un Başkanlığında toplandı.
SİYASET Haberi
Malkara Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul tarafından Hükümet Önünde Atatürk Anıtına çelenk sunulması, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunulmasının ardından Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısına başlanıldı.

Açılış konuşması, yoklama ve 2018 Mali Yılı Denetim Komisyonu Raporunun Meclisin bilgisine sunulması ile Meclis Toplantısı devam etti.

Gündem Maddelerine geçilmeden önce Belediye Meclis Kâtipleri seçilene kadar geçici divan oluşturulup, Belediye Meclis Kâtipliğine Malkara Belediye Meclisinin en genç üyeleri Volkan Özcan ve Recai Örs seçildi.

Gündemin 1. maddesinde yer alan Belediye Meclis Kâtiplerinin seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Belediye Meclis Kâtipliğine Nuran Başkütük ile Ramis Özeren asil, Bahadır Uysal ile Gökhan Doğan yedek olarak seçildiler.

Gündemin 2. maddesinde yer alan Belediye Meclis Başkan Vekillerinin seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda 1. Başkan Vekili Hüseyin Vasfi Güner ve 2. Başkan Vekili Volkan Soğancılar olarak belirlendi.

Gündemin 3. maddesinde yer alan Belediye Encümen Üyelerinin seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Belediye Encümen Üyeliğine asil olarak Bahadır Uysal ve Gökhan Doğan seçildiler.

Gündemin 4. maddesinde yer alan Belediye Plan ve Bütçe Komisyonunun seçimi açık oylama usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Belediye Plan ve Bütçe Komisyonuna Mustafa Özer, Birsen Karataş, Erdem Mergü, Nevrez Öz ve Sevgi Kaya seçildiler.

Gündemin 5. maddesinde yer alan Belediye İmar Komisyonunun seçimi açık oylama usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Belediye İmar Komisyonuna Volkan Soğancılar, Hüseyin Vasfi Güner, Mehmet Erdem, Ercan Gök ve Hasan Efe seçildiler.

Gündemin 6. maddesinde yer alan Belediye İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyonunun seçimi açık oylama usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Belediye İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyonuna Ersan Tepe, Afşin Turan, Gökhan Doğan, Dursun Kocabaş ve Hasan Efe seçildiler.

Gündemin 7. maddesinde yer alan Belediye Kırsal Hizmet ve Mera Islah Komisyonunun seçimi açık oylama usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Belediye Kırsal Hizmet ve Mera Islah Komisyonuna Ahmet Tezcan, Ramis Özeren, Mehmet Erdem, Selahattin Karacaoğulları ve Hamza Tezcan seçildiler.

Gündemin 8. maddesinde yer alan Belediye İçişleri Komisyonunun seçimi açık oylama usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Belediye İçişleri Komisyonuna Nuran Başkütük, Erdem Mergü, Hüseyin Vasfi Güner, Sevgi Kaya ve Volkan Özcan seçildiler.

Gündemin 9. maddesinde yer alan Doğu - Batı Trakya Belediyeler Birliği Meclisi üye seçimi açık oylama usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Doğu - Batı Trakya Belediyeler Birliği üyeliğine Mustafa Özer, Recai Örs asil, Ersan Tepe ise yedek olarak seçildiler.

Gündemin 10. maddesinde yer alan Sağlıklı Kentler Birliği Meclisi üye seçimi açık oylama usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Sağlıklı Kentler üyeliğine Nuran Başkütük seçildi.

Gündemin 11. maddesinde yer alan Marmara Belediyeler Birliği'ne üye seçimi açık oylama usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Marmara Belediyeler Birliği üyeliğine Ahmet Tezcan asil, Mustafa Özer ise yedek olarak seçildiler.

Gündemin 12. maddesinde yer alan Tarihi Kentler Birliği'ne üye seçimi açık oylama usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Tarihi Kentler Birliği üyeliğine Birsen Karataş asil, Ahmet Tezcan ise yedek olarak seçildiler.

Gündemin 13. maddesinde yer alan Boş Kadro Derece Değişikliği hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 14. maddesinde yer alan Küçük Sanayi Sitesi Plan Değişikliği hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek çalışmaların devamı için oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 15. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Kozyörük Plan Notu Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile İmar ve Şehircilik Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 16. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Balabancık Plan Notu Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile İmar ve Şehircilik Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 17. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Sağlamtaş Plan Notu Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile İmar ve Şehircilik Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 18. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Ada 364 Parsel 2 ve 3 Noda Plan Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile İmar ve Şehircilik Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 19. maddesinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün Memur Statüsünde Çalışan Personele Sosyal Denge Tazminatı Ödenebilmesi İçin Toplu Sözleşme Yapılması ve Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a yetki verilmesi hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 20. maddesinde yer alan Emlak İstimlak Müdürlüğünün MTA Marmara Bölge Müdürlüğüne Taşınmaz Tahsisi hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 21. maddesinde yer alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün Malkara Taekwondo Spor Kulübü Hizmet Pasaportu Başvurusu hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 22. maddesinde yer alan 2018 Yılı Faaliyet Raporu 1. Başkan Vekili Hüseyin Vasfi Güner tarafından oylamaya sunulup, oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündem Dışı 1. Maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün Gayrimenkul Satış Komisyonunun seçimi açık oylama usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Gayrimenkul Satış Komisyonu üyeliğine Mustafa Özer asil, Volkan Soğancılar yedek olarak seçildiler.

Gündem Dışı 2. Maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Belediye Hizmet Alanı Plan Notu değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile İmar ve Şehircilik Komisyonuna havale edildi.

Gündem Dışı 3. Maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün İbadet Yerleri Plan Notu Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile İmar ve Şehircilik Komisyonuna havale edildi.

Gündem Dışı 4. Maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Kamu Alanlarına İlişkin Plan Notu Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile İmar ve Şehircilik Komisyonuna havale edildi.

Gündem Dışı 5. Maddesinde yer alan Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği Meclis Üyesi seçimi açık oylama usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği Meclis üyeliğine Ahmet Tezcan, Volkan Soğancılar, Hüseyin Vasfi Güner asil, Bahadır Uysal ve Ramis Özeren ise yedek olarak seçildiler.

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Malkara Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
Malkara Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
Malkara Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
Malkara Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
Malkara Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
Malkara Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
Yorumlar
Haber Yazılımı