301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Haziran 2016 - Cuma 16:18 Bu haber 1569 kez okundu
 
Malkara Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu Konseri büyük beğeni topladı
Anadolu türkülerinin yer aldığı Malkara Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğunun yaz dönemi konseri 2 Haziran 2016 Perşembe gecesi saat 21.00'de Kültür Sarayı'nda gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Malkara Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu Konseri büyük beğeni topladı

Konseri; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Halk Partisi Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Belediye Başkan Yardımcıları Bahaettin Cömert ve İsmail Akkaya ile Malkaralı vatandaşlar ve izledi.

Malkara Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu Özkan Gümüş'ün yönetmenliğinde sırasıyla Hem Okudum Hem de Yazdım, Bahçede Yeşil Çınar, Bin Cefalar Etsen Almam Üstüme, Saçlarını Taramışsın Sarı Renge Boyamışsın, Karadır Kaşların Ferman Yazdırır, Çeşmi Siyahım, Aynalı Körük, Bahçe Duvarını Aştım, Nar Ağacı, Nar Danesi ve Arpa Buğday Daneler isimli türküleri seslendirdiler ve konsere gelen vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattılar.

Büyük beğeni toplayan konserde ayrıca solo olarak da Özkan Gümüş Sarardım Ben Sarardım, Vildan Gürkan da Yozgat Sürmelisi isimli türküleri seslendirerek geceye ayrı bir renk kattılar.

Malkara Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğunun saz ekibinde; 1. bağlamada Hasan Çetin, 2. bağlamada Mehmet Refik Hatip, cümbüşte Yusuf Eroy, klarnette Haldun Başkütük, kanunda Emre Gürtunca, akordeonda Suzan Uzun, yan flütte Didem Soğancılar, perkisyonda Kadir Köse, bas gitarda Volkan Soğancılar ve piyanoda Anıl Savaşır yer aldı.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul konser sonunda yapmış olduğu konuşmasında; “Gerçekten yoğun bir emek sonucunda bizlere çok güzel bir gece yaşatan Malkara Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğuna huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Hepinize tekrar iyi akşamlar diliyorum. Emeğinize, yüreğinize sağlık çok teşekkür ediyorum ” diyerek gecenin anısına Malkara Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu Sanat Yönetmeni Özkan Gümüş'e çiçeğini takdim etti.

Başkan Ulaş Yurdakul'un ardından kısa bir konuşma yapan Malkara Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu Sanat Yönetmeni Özkan Gümüş de; “Bizi yalnız bırakmayan siz misafirlerimize, sanat dostlarımıza şahsım ve ekibim adına teşekkür ediyorum. Böyle dolu salonda sizlerle beraber bu coşkuyu yaşadığımız için bizlerde çok mutluyuz çok teşekkür ediyoruz. Başkanımıza da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bu grubun oluşumunda emeği çok büyük. Bize maddi manevi her türlü desteği veriyor. Siz sanatsever dostlarımızı bir sonraki konserimizde görüşmek dileğiyle, hoşçakalın ” diyerek teşekkürlerini sundu.

Ayrıca Malkara Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu Konseri öncesinde Belediye Akademisi bünyesinde açılmış olan el sanatları kurslarında yapılmış ürünlerin satış sergisi açıldı. Tamamen kursiyerlerin el emeği ürünlerin satışa sunulduğu sergi büyük beğeni topladı.

Haber – (malkaram.com)

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı