301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Şubat 2015 - Çarşamba 13:17 Bu haber 1417 kez okundu
 
Malkara'da 57 bin büyükbaş hayvana şap aşısı
Malkara ilçesinde şap aşılama kampanyası başladı. Şap aşılama kampanyasını İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cengizhan Erbaş, Malkara Çavuşköy Mahallesi’nde Hayvan Sağlığı personeli ile birlikte başlattı.
GÜNDEM Haberi
Malkara'da 57 bin büyükbaş hayvana şap aşısı

Kampanyanın açılışında bir açıklama yapan ilçe Müdürü Erbaş, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Başkanlığı’nın büyükbaş hayvanlara yönelik 2015 yılı İlkbahar dönemi şap aşılama’’ kampanyası Türkiye genelinde başladı. Şap hastalığı ile mücadelenin en önemli ayağını aşılama faaliyetleri oluşturmaktadır.

      Kampanya kapsamında ilçemizdeki büyükbaş hayvanlar aşılanıyor. Şap hastalığı hayvancılığın en büyük sorunlarından birisi... Hastalığın kolay yayılması ve büyük zararlara yol açması yetiştiricinin en büyük korkularından. Her yıl şap hastalığından dolayı milyonlarca liramız kaybolmaktadır. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü son yıllarda şap hastalığı konusunda etkin bir mücadele yürütüyor. Bakanlığın büyükbaş hayvanlara yönelik “ilkbahar Dönemi Şap Aşılama Kampanyası” Türkiye genelinde başladı. Kampanya kapsamında ilçemizdeki büyükbaş hayvanlar aşılanıyor. Malkara Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Personeli, ilçe genelinde bulunan tüm ahırlarda şap uygulaması yapıyor. Şap hastalığı ile mücadeledeki zorlukları ve aşılamanın önemini bilen yetiştiricilerimiz hayvanlarının aşılanması hususunda gereken hassasiyeti göstermektedirler” dedi.

 

Haber : Saygın Gazetesi

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı