301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Haziran 2020 - Cumartesi 10:24 Bu haber 1039 kez okundu
 
Malkara'da Doğalgaz Çalışmaları Başlıyor İlk Gaz Ocak 2021'de Verilecek
Malkara'da doğal gaz çalışmaları başlıyor. Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, GAZDAŞ ile yapılan son görüşmenin detaylarını verdi. KUrban Byaramı sonrası Ağustos ayında çalışmaların başlayacağı bilgisini paylaşan Başkan Yurdakul, 2021 yılının Ocak ayında doğal gazın verilmeye başlanacağını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Malkara'da Doğalgaz Çalışmaları Başlıyor İlk Gaz Ocak 2021'de Verilecek

Doğal gaz çalışmaları için GAZDAŞ ile yapılan görüşmeler sonucu ihale sürecinin başladığı bilgisini paylaşan Başkan Yurdakul,  Doğal gaz ile birlikte Malkara’mızda özellikle kışın yaşanan hava kirliliğinin büyük oranda azalmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Bir aksilik çıkmazsa inşallah Kurban Bayramı sonrası Camiatik Mahallemizde çalışmalarımıza başlayacağız." diye konuştu.

2021 YILININ OCAK AYINDA MALKARA'DA İLK DOĞAL GAZ ATEŞİ YANACAK

İlk gazın ne zaman verileceği ile ilgili de konuşan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, "2021 yılı Ocak ayında Camiatik Mahallemizdeki hemşehrilerimiz bireysel abone işlemleri tamamlandıktan sonra doğal gazı gönül rahatlığı ile evlerinde ve iş yerlerinde kullanmaya başlayacaklar. 2021 - 2022 yıllarında da çalışmalarımız kademeli olarak devam edecek olup en geç 2023 yılında ilçemiz merkezinde yer alan mahallelerimiz doğal gaza kavuşacak.

İlk etapta 16 km doğal gaz boru hattı döşenecek. Bu ilk etapta Şehit Temizer Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Bülent Ecevit Caddesi, Hasan Gürkan Caddesi, Belediye Evleri Caddesi, Çavuş Çeşme Caddesi, Şehit İsmet Yiğit Sokak, Karaağaç Sokak, Filiz Sokak, Kırlangıç Sokak, Sümbül Sokak, Zümrüt Sokak, Çınar Sokak, Hasan Tütüncü Sokak, Niyazi Ekeriz Sokak, Şehitlik Caddesi ve Hürriyet Caddesi yer alacak. Buradaki cadde ve sokaklardaki çalışmaların akabinde kademeli olarak diğer merkez mahallelerimizde çalışmalarımız devam edecek." şekilnde konuştu.

Haber : Malkaram.com

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı