301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Haziran 2016 - Çarşamba 15:04 Bu haber 11126 kez okundu
 
Malkara Özel Ay Final Temel Lisesi ilk mezunlarını verdi
Malkara Özel Ay Final Temel Lisesi mezuniyet töreni Ay Işığı Düğün Salonunda yapıldı. 2015 – 2016 Eğitim / Öğretim yılında Özel Ay Final Temel Lisesinden 68 öğrenci mezun oldu.
EĞİTİM Haberi
Malkara Özel Ay Final Temel Lisesi ilk mezunlarını verdi

Törene; İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, İlçe Müftüsü Fahrettin Kaya, TSO Başkanı Ümran Bilgin, Malkara Özel Ay Final Temel Lisesi Müdürü Önder Sivrikaya, Yönetim Temsilcisi İsa Bingül, Süt Üreticileri Başkanı Osman Turgutlugil, Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz, Okul Müdürleri, öğretmenler, mezun olan öğrenciler, öğrenci velileri ile davetliler katıldı.

Tören mezun olan öğrencilerin yerini almasıyla başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Okul Müdürü Önder Sivrikaya öğrencilerine hitaben  bir konuşma yaptı: Sivrikaya konuşmasında; “2015 – 2016 Eğitim / Öğretim yılında Özel Ay Final Temel Lisesi mezuniyet töreni ve etkinliklerine hoş geldiniz. 2005 yılından bu yana Malkara’mızda faaliyette bulunan, Malkara’mıza ve ülkemize nice başarılar kazandıran kurumumuz; yeni bir adla yeni bir kimlikle yine sizlerle olmanın onurunu ve gururunu yaşamaktadır. Bu yıl 68 öğrencimiz okulumuzdan mezun olacaktır. 2016 YGS sınavında 68 öğrencimizin tamamı 150 barajını geçerek önlisans (iki yıllık üniversite), 66 öğrencimiz de 180 barajını geçerek lisans (dört yıllık üniversite) hakkı kazanmıştır. Bu yılki mezuniyetimiz ve şunu biliyoruz ki mezun olan öğrencilerimiz ilçemizde ve bölgemizde eğitim vermekte olan okullarımızdan nakil yoluyla okulumuza gelmişlerdir. Gelen öğrencilerimizin büyük bir çoğunluğu da önceki yıllarda kurumumuzda eğitim ve öğretim almış çeşitli okul türlerini kazanarak ilçemizde bulunan veya şehir dışındaki okullarımıza yerleşmişlerdir. Bu yıl tekrar okulumuzu tercih ederek bizlere olan inançlarını ve güvenlerini yineleyerek, bizlere büyük bir onur yaşatmışlardır” dedi.

PROGRAM AKIŞI:

Yapılan konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Malkara Özel Ay Final Temel Lisesi okul 1.ncisi Zeynep Girgin, 2.ncisi Kurtuluş Kabak, 3.ncüsü ise Neslihan Arslan oldu. Ardından okul mezuniyet kütüğüne okul 1.ncisi Zeynep Girgin tarafından plaket çakıldı. Mezuniyet konuşmasını Dilek Türk Yılmaz yaparken, Bilal Tokcan ve Okul Başkanı Efe Karalamacı da öğrenciler adına birer konuşma yaptı. Öğrenciler tarafından yapılan konuşmaların ardından 12 A sınıfı öğrencilerinden Mert Güneş, 11 A sınıfı öğrencisi Rafet Arda Eker’e bayrağı, 12 A sınıfı öğrencilerinden Meltem Özsoy, 11 A sınıfı öğrencisi Dilhan Kanlı’ya okul flamasını teslim etti. Programın devamında okul öğrencileri tarafından Zeybek gösterisi ve Vals gösterileri sunuldu. Mezun olan öğrencilere protokol, okul yönetimi ve öğretmenleri tarafından plaketleri takdim edilirken hep birlikte öğrenciler keplerini havaya atmasıyla tören son buldu. Öğrenciler daha sonra ilerleyen saatlere kadar müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Haber – (malkaram.com)

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı